Jedanaesti poraz Međimurja

Ivana Strahija • ponedjeljak, 18.04.2011.

Pet kola do kraja prvenstva Međimurje je već upisalo svoj 11. poraz, i to od ekipe koja čakovečkim rukometašima, da su pravi, ne bi trebala predstavljati problem. No, s obzirom na stanje u Klubu, problema je i previše, a pobjede je teško očekivati.

MEĐIMURJE – ZAMET 36:37 (16:19)

Čakovec, dvorana GOC-a
Suci: Kober (Zagreb), Sunajko (Dugo Selo)

Međimurje: Zubac 5, Ćužić 2, Varga 4, Jeftić 7 (5), Krajner 8, Zadravec 6, Malović, Paponja 2, Martinjak, Martinčević 1, Herman 1, Marčec, Petek

Obrane: Kovačević -, Kvesić 7, Marciuš –
Sedmerci: 5/5
Isključenja: 10 minuta

Zamet: Vučko 2, Sakić 1, Hrvatin 5, Tandaar, Ćerneka 7, Uzelac 4 (3), Lončarić 5, Kozina B. 1, Kružić 2, Kozina K. 3, Montanari, Babić 7 (1), Golik

Obrane: Đurica 2, Stevanović 8
Sedmerci: 4/5
Isključenja: 4 minute

Riječani su u Čakovec stigli spremni iskoristiti posrnulu međimursku ekipu, a u utakmicu kreću s dva flastera, na Hermanu i na Vargi. Ta je taktika očito upalila, jer su u dva prva napada Čakovčani ostali bez lopte, nakon podignutih ruku sudaca.

K tome, već je u četvrtoj minuti Varga isključen zbog prigovora sucima, što gostima daje još više mjesta za vodstvo, koje nakon golova Babića, Lončarića i Hrvatina iznosi 0:4. Domaća je momčad do svog prvog gola stigla tek u sedmoj minuti, pogodio je Ćužić.

Međimurci se trude ali ne uspijevaju dostići Zamet, koji u jednom trenutku ima +5 (12:17). Imali su domaći pregršt tehničkih pogreški, koje im sigurno nisu pomogle u hvatanju Zameta.

Početkom drugog dijela Međimurci se umjesto u tehničkim pogreškama izmjenjuju u promašajima, pa Zamet odlazi na dotad najviših +7 (17:24). Približavaju se Čakovčani Zametu tek u 51. minuti, kad za 30:32 pogađa Jeftić, a onda na 31:32 smanjuje Varga. Mogli su doći i do izjednačenja, kad je Jeftić Riječanima ukrao loptu, no šut Paponje spretno brani Đurica.

Do kraja utakmice Riječani su uspjeli održati minimalnu razliku i upisati svoju 11 pobjedu u prvenstvu.

Agonija Uprave jasno se ogledala na parketu i u igri Međimurja, a kraj dramatične situacije ne vidi se. Iako ostanak Međimuraca u Premijer ligi neće doći u pitanje, pošto se igra još samo pet kola, teško je zamisliti da će iduća sezona proći bez grčevite borbe za održavanje statusa, ukoliko se situacija stubokom ne promijeni.

• Weasley18.04.2011. u 14:46
    raspad kluba na kraju sezone, a dalje "kud koji, mili moji"