Povijesni uspjeh reprezentacije u tajlandskom boksu

Sportnet • utorak, 03.05.2011.

Hrvatska reprezentacija u tajlandskom boksu vratila se u nedjelju s Europskog prvenstva u Turskoj, gdje je ostvarila povijesni rezultat osvojivši dvije seniorske zlatne medalje, jednu brončanu seniorsku i brončanu juniorsku medalju. Hrvatska je reprezentacija bila najuspješnija nakon zemalja iz nekadašnjeg SSSR-a...

Ana Bajić (KTB Split) u kategoriji +75 pobjedom nad predstavnicom Rusije uzela je zlato, dok je medalju istog sjaja Marija Mikolčević (KTB Adriatic, Zagreb) osvojila u kategoriji - 75kg pobjedom nad predstavnicom domaćina Turske.

Ani je ždrijeb dodjelio predstavnicu najjače sile Rusije (cura od 93,5kg). Međutim, Ana je odradila meč za pamćenje i na najbolji mogući nacin promovirala svoju zemlju i grad.

Ana Bajić je ove godine osvojila državno prvenstvo u low kicku, tajlandskom boksu i kao krunu sezone donijela je Hrvatskoj prvu seniorsku zlatnu medalju u tajlandskom boksu u povijesti. Ždrijeb joj je dodjelio snažnu Ruskinju (93,5 kg), međutim, Ana je odradila meč za pamćenje.

"Presretna sam, sreća je dvostruka kada pobjedite Ruskinju jer su one najjače protivnice u borilačkim sportovima. Ovaj put Ruskinji nisam dopustila da me zaustavi na korak do mog sna. Veliko hvala trenerima Dariju Jurišiću i Miloradu Velemiru i mom klubu KBK Mornar koji mi je ovo sve omogućio".

Brončanu medalju u senirskoj konkurenciji osvojio je Michel Celar (KTB Split) u kategoriji - 91kg, kojeg je u polufinalu nakon neizvjesnog meča zaustavio domaći borac. Brončanu medalju u juniorskoj konkurenciji osvojio je Matija Mučnjak (KTB Tigar Cikatić) u kategoriji + 91kg.

Luka Lozo (KTB Split) u kategoriji juniora do 60 kg zaustavljen je u osmini finala od predstavnika Latvije, koji je od Luke stariji dvije godine. Luka je pokazao svu raskoš svog talenta i najavio da njegovo vrijeme tek dolazi.

S reprezentacijom je bio i sudac Antonio Ujdur (Metković), koji je dobio sudačku diplomu IFME, treneri Dario Jurišić (Split) i Mario Valentić (Zagreb) i voditelj reprezentacije Petar Mijić (Split).

• Coltrane03.05.2011. u 14:32