Hrvati prema EP-u krenuli pobjedom

Borna Rupnik • srijeda, 25.05.2011.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti pobjedom je otvorila kvalifikacije za odlazak na Europsko prvenstvo. Estonce su naše mlade nade nadjačale jednim, ali vrijednim pogotkom...

U prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira za nastup na europskoj smotri u Rumunjskoj krajem srpnja ove godine Hrvatska U19 svladala je u Rovinju svoje estonske vršnjake rezultatom 1:0.

Jedini je pogodak bio djelo Marina Mića u 40. minuti dvoboja, kada je vratara Marka Meeritsa matirao iz slobodnog udarca, nakon što je lopta na putu prema mreži promijenila smjer. Posao je hrvatskim nogometašima olakšao i Martin Ustaal, Estonac koji je u 48. minuti zaradio drugi žuti karton te ostavio svoju momčad s desetoricom na terenu.

U utakmici u kojoj nije bilo mnogo prilika istaknuli su se tek Antonio Jakoliš s dva dobra pokušaja s ruba kaznenog prostora te Nebojša Popović udarcem koji mu je Meerits obranio.

U drugoj utakmici skupine kojoj je Hrvatska domaćin Belgija je u Poreču identičnim, minimalnim rezultatom pobijedila Portugal. Strijelac je u 25. minuti bio Maxime Lestienne.

Drugo kolo donosi dvoboj pobjednika, Hrvatske i Belgije, te bi s eventualna nova tri boda naši nogometaši napravili velik korak prema osvajanju prvog mjesta, jedinom koje vodi u Rumunjsku.