Prva utakmica i prva pobjeda Dinama

Borna Rupnik • subota, 18.06.2011.

Nogometaši Dinama odigrali su prvu prijateljsku utakmicu na pripremama za novu sezonu. Protivnik je bio slovenski četvrtoligaš Šmarje, a četiri su različita strijelca Zagrepčanima osigurala pobjedu...

Hrvatski je prvak s pripremama za nadolazeću sezonu krenuo pod tjednom i otputovao na pripreme na Roglu, a u Šmarju pri Jelšah odigrao je prvu prijateljsku utakmicu.

Slovenski domaćin, koji iduće godine slavi 70. godina postojanja, dobro je otvorio utakmicu i u četvrtoj minuti pogodio okvir gola preko Neskića, no nakon petnaestak minuta zagrijavanja Dinamo je zaigrao bolje i brzo došao do vodstva. U 18. minuti nakon akcije Jakuba Sylvestra za 1:0 pogađa Mateo Kovačić.

Šmarje je nakon propuštenih prilika Fatosa Beqiraja i Andreja Kramarića moglo izjednačiti preko Neskića u 42. minuti, no Dinamo su spasili vratnica i Tonel, da bi u 44. minuti nakon prekršaja na Mariju Šitumu Kramarić realizirao kazneni udarac za 2:0.

Neskić je do pogotka ipak došao početkom nastavka, kada je glavom zabio oporavljenom Filipu Lončariću, no vrlo brzo Milan Badelj odgovara proigravanjem za Antu Rukavinu koji povisuje rezultat na 3:1.

U 69. minuti Šmarje se opet približava nakon uspješnog bijega i pogotka Vraničara, ali je konačni rezultat u 77. minuti postavio stoper Tomislav Barbarić, pogotkom glavom nakon udarca iz kuta Mehmeda Alispahića. Alispahić, Jerko Leko i Ivan Krstanović - koji je pri kraju promašio jednu dobru priliku - odigrali su cijelo drugo poluvrijeme, dok Domagoj Vida nije nastupio kako bi nadoknadio trening.

Trener Krunoslav Jurčić, koji je koristio dvije različite momčadi u svakom poluvremenu, na raspolaganju nije imao ni Pedra Moralesa, koji nije doputovao na utakmicu, a Igor Bišćan i Adrian Calello nisu ulazili u igru.

Prijateljska utakmica:
Šmarje - Dinamo 2:4

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Tonel, Cufre, Ibanez, Chago, Kovačić, Šitum, Sylvestr, Kramarić i Beqiraj. (Drugo poluvrijeme: Lončarić, Tomečak, Barbarić, Ademi, Palić, Leko, Badelj, Sammir, Alispahić, Rukavina i Krstanović).

• Cholo19.06.2011. u 10:20
    Ovaj Mickey provocira (neugodno šmarje), vi mu 69 pluseva...
    Cholo
  • ivanino19.06.2011. u 10:18
    šmarje ili hajduk,nema neke prevelike razlike..
    ivanino
  • Pezer18.06.2011. u 23:45
    ja sam hajdukovac ali dajte manite se glupih komentara koliko god mi zeljeli da hajduk ugrozi dinamo to ce tesko sa Milicevicem i Lusticom,rugamo se dinamu sto zele tu LP i sto pobjeđuje cetvrtoligasa pa i sto ih je hajduk u zadnjih nekolik outakmica pobjedio ali budimo realni da ce hajduk morati... [više na forumu]
    Pezer
  • bbbroman18.06.2011. u 23:11
    joj a kaj ste se uzbudili...to je ionako trening utakmica trening utakmice...ova druga ekipa je imala leteće izmjene -> tolko o ozbiljnosti...to je igračima koristilo kao laganiji trening jer laganijih treninga na pripremama nema