Vuga i Šafa za remi s Ukrajincima

Ivana Strahija • subota, 18.06.2011.

Dok se pojedini prvoligaši tek spremaju za početak priprema, Varaždinci su već u punom pogonu, a u subotu su odradili i drugu pripremnu utakmicu. S ukrajinskim prvoligašem Zarjom remizirali su 2:2.

Svoju drugu pripremnu utakmicu Varaždin je odigrao protiv Zarje Lugansk, ukrajinskog prvoligaša koji je sezonu završio na 12. mjestu tablice. Varaždinci su opet odigrali bolje prvo nego drugo poluvrijeme, a uz golove Vugrinca i Šafarića imali su i vodstvo od 2:1 po isteku prvih 45 minuta.

Susret je trener Samir Toplak započeo s udarnom postavom: Krklec- Tkalčić, D. Škvorc, Punčec, Kvesić - Brlečić, Šimek - Glavica, Glavina, F. Škvorc - Vugrinec, da bi u drugom dijelu susreta umjesto D. Škvorca ušao Sušac, umjesto Vugrinca na teren je poslao Aganovića a F. Škvorca premjestio u vrh napada, te odmorio Šafarića i dao priliku Grgecu. Iz igre su izašli i Glavina, Tkalčić i Kvesić, a ušli su A. Vuk, Conjar i Gluhak.

"Igrali smo protiv jako dobre ekipe, koja k tome ima proračun od 25 milijuna eura, pa mogu biti jako zadovoljan što smo mi bili, iako samo malo, bolji. Imali smo dosta šansi, a dva smo pogotka i zabili", kazao je Sportnetu Toplak, koji će svoje igrače opet provjeravati već u srijedu i to protiv Lučkog.

Prije toga će, u ponedjeljak, Varaždinci saznati i protivnika u Europskoj ligi, a Toplak kaže: "Nadam se jedino da ćemo izbjeći Slovence, mislim da bi nam oni mogli biti problem."

• Kaktus Car19.06.2011. u 00:43