Osječani svladali Mađare

Iz Gradskog vrta: Mario Plavčić • srijeda, 22.06.2011.

Nogometaši Osijeka odradili su prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za nadolazeću sezonu. U Gradskom vrtu svladali su novopečenog mađarskog prvoligaša PMFC iz Pečuha rezultatom 3:1. Dvostruki strijelac, a ujedno i prvo ime susreta bio je Igor Prijić s dva postignuta pogotka...

Domaćini su ušli u susret u poprilično izmiješanom sastavu. Priliku su dobili igrači koji se nisu naigrali prošle sezone, kao i neki mladi kojima je ovo bila prilika za dokazivanje. Na vratima se nakon dugo vremena našao Đakovčanin Ivan Vargić koji je već dugo zamjena Kardumu.

Jedan od najmotiviranijih bio je Josip Barišić koji je prošle sezone pao u drugi plan. Već iz prve ozbiljnije situacije Osječani su stigli do vodstva. Igrala se 6. minuta kada je već spomenuti Barišić izvrsno ubacio s desne strane prema Prijiću koji preciznim udarcem pogađa za 1:0.

Domaćini su i dalje dominirali i prijetili posebice preko desne strane, dok su gosti uglavnom boravili na svojoj polovici. U 23. minuti pao je i drugi pogodak, ponovno u mreži novopečenog mađarskog prvoligaša, a strijelac je još jednom bio Prijić koji se našao oči u oči s gostujućim vratarom Solyomom i hladnokrvnom reakcijom poslao loptu u mrežu.

Bijelo-plavi su zaprijetili još nekoliko puta, no do poluvremena se rezultat nije mijenjao. Bilo je to uistinu vrlo lijepih 45 minuta "rezervne" momčadi koja se prezentirala u pravom svjetlu. Prijić je po tko zna koji puta dokazao da je neopravdano zaboravljen prošle sezone. Naime, i tada je briljirao na pripremama, gotovo svaku utakmicu bio strijelac, no prvenstvo je odgledao s klupe za pričuve, a vrlo često i s tribina.

U nastavku je zaigrala prva momčad Osijeka, barem na papiru, no i gosti su napravili nekoliko izmjena što im se isplatilo već u ranoj fazi nastavka. Uspavana obrana bijelo-plavih zaboravila je na Zoltana Totha koji je neometan pospremio loptu u mrežu za smanjenje vodstva domaćih. Bilo je to u 51. minuti susreta.

Crno-crveni iz Pečuha djelovali su opasnije pa je Kardum bio prisiljen intervenirati. Ipak, i domaćini su podigli razinu igre što se isplatilo svega nekoliko minuta kasnije. Ljubojević je uputio udarac, lopta je pogodila Miličevića i promijenila smjer što je prevarilo vratara gostiju i završila u mreži za 3:1. Iako je najveći dio obavio Ljubo, pogodak je ipak pripisan Miličeviću.

U 83. minuti gosti su tražili jedanaesterac, no glavni arbitar susreta Zeko Pivač nije tako mislio, prema viđenom, bila je to kriva procjena suca. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i domaćini su stigli do zaslužene pobjede. Sljedeću provjeru bijelo-plavi imat će u Drenju protiv tamošnjeg niželigaša za tri dana.

• Nozh23.06.2011. u 13:21
    pa mađari i nisu baš jaki protivnik, oni su prošle sezone igrali u 2. lizi i sada ušli u 1.
    Nozh
  • cibalia9023.06.2011. u 11:17
    Tipicno Oslijek. Na pripremama pobjedjuju jake protivnike a cim pocne prvenstvo puse od svih