Tenis
Mrdeža nije izdržala jak ritam protivnice
Nakon što je prošli tjedan do naslova pobjednice u Padovi stigla među ostalima i nauštrb Ani Mijačike Kristina Mladenovic je na 25.000 $ vrijednom ITF Challengeru u Rimu zaustavila Terezu Mrdežu. 20-godišnjakinja je protiv 328 pozicija bolje rangirane Francuskinje osvojila prvi set, ali u nastavku nije izdržala ritam koji je sama nametnula i do konca susreta uzela je još samo jedan gem.
Nakon što je u prvom kolu odigrala taktički besprijekoran meč i izbacila 157. igračicu svijeta i prvu nositeljicu Annu Floris (6:4, 6:1) Tereza Mrdeža je na 25.000 $ vrijednom ITF Challengeru u Rimu izvrsno startala i protiv Kristine Mladenovic u osmini finala.
Dobila je 594. igračica svijeta prvi set 6:4 i izgledala kao da je u najmanju ruku ona ta koja je ovog tjedna na 266. mjestu, a da je Mladenovic 328 pozicija slabije rangirana. U nastavku je, međutim, Francuskinja podigla svoj nivo i iskoristila i najmanju pogrešku Mrdeže, a one su se gomilale iz gema u gem.
Vezane vijesti
Mijačika niže pobjede
25.06.2011.
Mijačika u četvrtfinalu i polufinalu
24.06.2011.
Pobjeda Mikulčić, poraz Klepić
23.06.2011.
Mijačika i Faber bez kapi znoja
22.06.2011.
Nije Tereza izdržala jak ritam Mladenović i do konca susreta jedva se još jednom upisala na semafor. Drugi set je izgubila 0:6, a nakon što joj kod rezultata 0:1 početkom trećeg seta pozivanjem taktičkog liječničkog time-outa nije pošlo za rukom Mladenovic dugoročno izbaciti iz ritma nego samo spojiti nekoliko poena i izjednačiti na 1:1 Francuskinja je nanizala idućih pet gemova i izborila četvrtfinale.
Dobar je ovo znak za Mladenovic: prošli tjedan u osmini finala pobijedila je Ani Mijačiku i na kraju podigla pobjednički trofej.
Marija Abramović i Laura Thorpe izborile su polufinale parova. Zagrepčanka i Francuskinja opravdale su status trećih nositeljica, pobijedile Catilinu Castano i Adrianu Perez 6:3, 7:5 i izborile susret za finale protiv Veronice Cepede Royg i Paule Ormachee. Idealna je ovo prigoda da Abramović Ormachee vrati milo za drago nakon što ju je Argentinka zaustavila u prvom kolu pojedinačnog turnira (2:6, 6:3, 2:6).
Rim, osmina finala:
MRDEŽA (Hrvatska, q) - Mladenovic (Francuska) 6:4, 0:6, 1:6
Četvrtfinale parova:
ABRAMOVIĆ/Thorpe (Hrvatska/Francuska, 3) - Castiblanco/Perez (Kolumbija/Venezuela) 6:3, 7:5
Top video
[VIDEO] Dinamo se sprema za obranu prednosti iz Rusije: 'Bit će teško, kao što je bilo i tamo'
Sadržaj se nastavlja
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
Slijedi: Pobjeda Mikulčić, poraz Klepić
- Najnovije
- Najčitanije
Dinamo i drugi put svladao Krasnodar i zasluženo ide u osminu finala!
Europska liga
Dinamo nastavlja 'pumpati' koeficijent, trenutno je 35. momčad u Uefinom poretku
Europska liga
Bolovi u leđima natjerali Nadala na otkazivanje nastupa u Rotterdamu
ATP Tour
Sedmorica pozitivnih kod Torina, odgođen dvoboj protiv Sassuola
Nogometni svijet
Kronologija: Dinamo još jednom nadigrao Šahtar i prošao dalje!
Europska liga
Dinamo i drugi put svladao Krasnodar i zasluženo ide u osminu finala!
Europska liga
Zlatko Saračević pokopan u Aleji hrvatskih velikana na Mirogoju
Reprezentacija
Kronologija: Dinamo još jednom nadigrao Šahtar i prošao dalje!
Europska liga
[VIDEO] Nekoliko stotina ljudi emotivno se oprostilo od velikog Zlatka Saračevića
RTL video
Barcelona nezaustavljiva, Načinović među boljima kod Celja, Čupić i Gadža dobri kod Vardara
Liga prvaka