Dinamo "petardom" čestitao rođendan

Ante Zovko • četvrtak, 23.06.2011.

Nogometaši Dinama uspješno su odradili i drugu pripremnu utakmicu. U Pleternici je trener Jurčić isprobao 22 igrača, a za konačnih 5:0 s četiri pogotka se pobrinula momčad iz prvih 45 minuta.

Povodom 85. obljetnice osnutka Nogometnog kluba Slavija iz Pleternice hrvatski je prvak pored Požege gostovao pred punim tribinama i ostvario drugu pobjedu u drugoj pripremnoj utakmici.

Trener Krunoslav Jurčić, kako je i najavio, u dva je poluvremena testirao 22 igrača, tj. po dvije momčadi. Većinu posla obavila je ona koja je igrala u prvom poluvremenu.

Deset je minuta trebalo Dinamovcima da uguraju prvu loptu u mrežu. Prvo je opalio Ibanez, a nakon što je vratar Petković odbio loptu, Sammirov udarac je blokiran, a na kraju je nekako Krstanović našao načina da zabije.

Nekoliko prilika promašili su zatim Krstanović i Sammir, a onda dva pogotka u dvije minute. U 36. Leko je uposlio Vrsaljka, a njegov ubačaj Alispahić iz prvog pokušaja šalje u mrežu. Minutu kasnije Beqiraj je nabacio za Krstanovića, a visoki mu partner u napadu glavom posprema za 3:0. U 40. minuti sami Beqiraj je odlučio iskušati udarac iz daljine i pogodio s ruba šesnaesterca.

Nova momčad na terenu u drugom poluvremenu uspjela je nametnuti ritam kao i suigrači im, ali je mreža domaćina ostala netaknuta do 62. minute. Za 5:0 pobrinuo se Palić pospremivši u gol nabačaj Sylvestra.

Bio je ovo kratki "izlet" iz Slovenije. Nakon 17 dana na Rogli, Modri će 26. lipnja u Maribor na drugi dio priprema. 28. lipnja ogledat će se protiv Ružomberoka, 2. srpnja protivnik će biti Slask iz Wroclawa, a 5. srpnja, kad će se momčad vratiti u Zagreb, na rasporedu je susret protiv Intera iz Bakua, glavnog grada Azerbejdžana, gdje će Modri gostovati u drugom pretkolu Lige prvaka kod Neftčija.

Prijateljska utakmica:
Slavija Pleternica - Dinamo 0:5

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Tonel, Cufre, Ibanez, Leko, Badelj, Alispahić, Sammir, Beqiraj, Krstanović (od 46. minute Zelenika, Tomečak, Vida, Ademi, Palić, Chago, Calello, Šitum, Kramarić, Rukavina i Sylvestr).

• hotel california24.06.2011. u 11:29
    hahah, da zato hajduk dovodio kojekakve poluamatere, miličevića koji ni u australiji nije mogo igrat s klokanima, itd, dečki za vas je dinamo svemirski brod, ostavljam vas u borbi za drugo mjesto sa splitom i belupom, to je realnost...