Hajduk svladao Branitelja

Mišo Gulić • utorak, 28.06.2011.

Hajduk je u posljednjoj "kupreškoj" provjeri, pred povratak u Split, svladao mostarskog Branitelja, a u 2:1 pobjedi sva tri puta mrežu su tresli Hajdukovci...

Hajduk je u Tomislavgradu odigrao četvrtu utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu te upisao treću pobjedu. "Bili" su ovaj put slavili protiv Branitelja iz Mostara, inače novog člana drugog razreda bosansko-hercegovačke lige.

Susret je počeo minutom šutnje za preminulog Tomislava Ivića, a Bijeli su za ovaj susret bili lišeni usluga Ante Vukušića i Srđana Andrića koji su nakon ispraćaja Hajdukove legende ostali u Splitu.

Uvodne minute nisu ponudile previše od igre, a na prvu veliku priliku čekalo se do 17. minute kada je Lendrić sam izašao pred vratara Branitelja, ali nije se najbolje snašao i prilika je otišla u nepovrat. Naredne minute donijele su nam dvije stopostotne prilike za Splićane. Prvo je Vuković sjajno uposlio Pešića koji je pucao pored vratiju, a nedugo zatim ponovno je Lendrić u prilici, ali odlično brani vratar Branitelja.

Igrala se 34. minuta kada je Tomasov nabacio iz kornera, a najbolje se snašao Andrijašević koji nogom s pet metara trese mrežu na oduševljenje oko 1500 gledatelja, najvećim dijelom pristalica Hajduka. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko prigoda za povećanje vodstva Hajduka, ali nije bilo potrebne mirnoće u završnici.

U nastavku susreta Splićani su konstantno prijetili pa tako vrijedi zabilježiti vrlo dobre pokušaje Anasa Sharbinija i Miličevića, međutim bez uspjeha. Kako to i obično biva, stigla je kazna za silne promašaje, a strijelac autogola bio je James koji je pokušao očistiti nabacivanje Glogovca s desne strane, ali nespretno je zahvatio loptu i matirao vlastitog vratara. Samo dvije minute poslije velika prilika za Mostarce, ali vratnica spašava Hajduk od nove blamaže. Konačan rezultat postavlja Trebotić u 82. minuti susreta, pogotkom iz slobodnog udarca.

Prijateljska utakmica:
Branitelj - Hajduk 1:2

Hajduk (prvo poluvrijeme): Subašić, Andrijašević, Ljubičić, Tomasov, Lendrić, Kukoč, Oremuš, Vuković, Maloča, Pešić, Glumac

Hajduk (drugo poluvrijeme): Radošević, Lima, Sarić, Mić, Ah. Sharbini, Trebotić, Miličević, Tičinović, James, Luštica, An. Sharbini

• Mihalj29.06.2011. u 09:09
    je li Kukoč sin Tonija Kukoča?
    Mihalj
  • GoGo729.06.2011. u 01:45
    Ha, ne znam što se događa sa Hajdukom i ne znam kako gledaju na ove pripremne utakmice ali ovakvi rezultati su zabrinjavajući. Ne samo rezultati nego igra je katastrofalna. Gledao sam ovu utakmicu i malo je reći da sam razočaran. Pola igrača Hajduka bi trebalo ostati u BiH i natjecati se u 3... [više na forumu]