Europska liga, Kvalifikacije, 1. pretkolo, 30.06.2011, 19:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 2000

Varaždinci bez puno muke

Iz Varaždina:Ivana Strahija • četvrtak, 30.06.2011.

Prvu utakmicu pretkola Europske lige naš je prvoligaš odradio bez mnogo problema, a na travnjaku je bilo jasno da Andorci nisu dorasli, čak ni oslabljenom, Varaždinu.

Nikola Antolić
58'
13
Marko Pajač
65'
16
Jurica Grgec
77'

Miguel Reis
38'

Diego Mariyho
61'
14
Jonathan Ferreira
68'
Vicente Gonzales

Da utakmica započne u najboljem mogućem tonu pobrinuo Šafarić. Iz kornera je prizemnu loptu poslao Vugrinec, Glavica ju je ostavio za dobro postavljenog Šafarića, a njemu nije problem matirati nesigurnog Andorca na golu za 1:0.

U idućih pola sata igra se na polovici Lusitansa, čijem golu Varaždinci prijete iz prekida. Ukupno su imali domaći osam udaraca iz kuta, 15 udaraca ka golu i od toga 11 u okvir gola, no tek u 39. minuti opet se mijenja rezultat.

Aganović je vratio loptu u šesnaesterac gostiju, gdje je spreman bio Glavica, koji je šalje pod prečku andorskog gola za 2:0. Prije toga treba spomenuti odličan prodor Glavine kojeg nije kapitalizirao Šimek, jer mu je golman Benitez loptu ukrao s noge.

O igri Andoraca u prvom dijelu dovoljno govori podatak da su imali dva udarca prema domaćem golu.

Poslije 2:0 na poluvremenu Varaždinci su se malo opustili te su ležernije ušli u nastavak utakmice, što u 48. minuti iskorištava momčad Lusitansa. Ubačaj pred gol Varaždina propušta zaustaviti Šimek, pa lopta stiže do Bertrana, koji je šalje u mrežu iza Krkleca za 2:1.

To je bilo dovoljno da domaća ekipa povrati vlast na svom travnjaku, pa je desetak minuta kasnije 3:1. Aganović je vratio loptu Šafariću, a on je pronašao Tkalčića. 21-godišnjak kreće prema golu Lusitansa, vratar Benitez napušta svoje mjesto, a Tkalčić lukavo dodaje loptu za Glavinu, koji glavom pogađa praznu mrežu za 3:1.

Tri minute kasnije već je 4:1, kad je Šafarić prema gostujućem golu poslao loptu iz slobodnog udarca, a u vlastitu ju je mrežu skrenuo golman Benitez. Slijede minute u kojima Andorci osujećuju pokušaje Varaždina, a upisuju i sami jedan šut na gol, kad je Maliel iz daljine iskušao Krklecove reflekse.

12 minuta prije kraja Varaždinci dižu rezultat na 5:1. Mladi Grgec pokušao je pucati na andorski gol, no vidjevši da lopta ide u krivo, iskusni kapetan Vugrinec zaustavio ju je, riješio se Ferreire, i poslao je u mrežu.

U posljednjim trenucima susreta je zbog prekršaja nad Ferreirom direktni crveni karton dobio Pajač, što je mladom igraču sigurno bacilo sjenu na utakmicu.

Rezultatom od 5:1 završava utakmica, a pred uzvrat u Andori Varaždin ima veliku prednost.

• deLioncourt01.07.2011. u 11:21
    da mi je znati ko je iz uprave bil taj biser koji je odbil ponudu sptv da prenosi tekmu.
    deLioncourt
  • As01.07.2011. u 09:13
    glavica da je prošle sezone imal minutažu filipa škvorca bi zabil 15 golova u sezoni. Punčec koliko god ga uzdizali, na zadnjem veznom nije odigral ni jednu utakmicu na razini brlečića a obrana nam s njim i dinom škvorcom nije ništ jača. Iste greške znaju imati i ostali "rezervni"... [više na forumu]