Kovačić strijelac u porazu Dinama

Borna Rupnik • subota, 02.07.2011.

Nogometaši zagrebačkog Dinama odradili su još jednu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu. U Sloveniji su poraženi od poljskog Slaska iz Wroclawa rezultatom 2:1...

Hrvatski je prvak u slovenskom Limbušu, nedaleko Pohorja, odmjerio snage s momčadi Slaska iz Wroclawa. Slask je prošle sezone u domaćem prvenstvu osvojio drugo mjesto te ga u drugom pretkolu Europske lige čeka sraz sa škotskim Dundee Unitedom.

Dvije uvodne prilike Dinama, Krstanovića i Sammira, nisu urodile plodom, a Poljaci su poveli u 26. minuti, kada je Dinamo izgubio loptu na sredini terena, a Dudek potom neometan matirao Kelavu.

Na 2:0 je Slask povisio krajem prvog poluvremena, poslije ne posebno zanimljivog razdoblja igre. Ibanez je nepotrebno komplicirao u svom kaznenom prostoru, što je kaznio Pietrasiak.

Ipak, zamjene koje je trener Krunoslav Jurčić napravio u poluvremenu utakmice urodile su plodom. U 50. minuti dvoboja kombinaciju Sammira i Sylvestra preciznim udarcem sa 16 metara u mrežu poljskog vratara smješta mladi Kovačić.

Do kraja susreta pogodaka, kao ni većih prilika osim jedne Sylvestra, nije bilo, ali je sudac u pomalo nervoznoj i prilično čvrstoj utakmici morao pokazati dva druga žuta, isključujuća kartona. Zaslužili su ih Dinamov Portugalac Tonel i Slaskov Argentinac Diaz.

Prijateljska utakmica:
Dinamo - Slask Wroclaw 1:2

Dinamo: Kelava, Vrsaljko (od 63' Tomečak), Cufre (od 63' Vida), Tonel, Ibanez, Leko (od 73' Ademi), Badelj (od 46' Chago), Alispahić (od 46' Kovačić), Sammir, Krstanović (od 76' Šitum), Beqiraj (od 46' Sylvestr).

• jerkoluka12203.07.2011. u 09:55
    jako mi je drago za matea
    jerkoluka122
  • gromow03.07.2011. u 01:17
    Što mogu reći za ovo je da su ovo pripreme i ne trebaju zabrinjavati, očito su ih podcjenili kao lako ćemo mi s ovima pa eto problema. A i činjenica da golovi nisu iz pravih akcija protivnika bi trebala biti u neku ruku pozitivna jer to znači samo da su radili gluposti ili da se nisu koncentrirali... [više na forumu]
    gromow
  • Istra196103.07.2011. u 01:02
    Upropastit ce ih Kruno....
    Istra1961
  • bojan12303.07.2011. u 01:01
    očekivano.. isto se ovo događalo i za vrijeme zadnjeg mandata - najava super atraktivne i borbene igre, a kad dođe utakmica onda: "nismo igrali kako smo se dogovorili, dečki su se trudili, ja sam zadovoljan, moramo bolje..." -.-
    bojan123
  • croatman03.07.2011. u 00:27
    to je ta udrana postava jurićevog dinama koji melje protivnika...namučit će se oni ( i to kak mi se čini jako) protiv azerbejdžanaca