Bijelo-plavi remizirali u Travniku

Mario Plavčić • ponedjeljak, 04.07.2011.

Drugu fazu priprema za nadolazeću sezonu Osječani odrađuju na Kupresu gdje su proteklog vikenda odigrali dvije prijateljske utakmice. Nakon visoke pobjede protiv Tomislavgrada, susret protiv Travnika završio bez pobjednika rezultatom 1:1...

Nogometaši Osijeka gostovali su u Travniku kod istoimenog premijeligaša, a susret je završio rezultatom 1:1. Trener Bilić započeo je susret s postavom koja je uvelike sličila na prošlosezonsku udarnu, nedostajao je tek Ljubojević koji je na poštedi zbog lakše ozljede.

BABIĆ POTPISAO

Najveće ovoljetno pojačanje osječkog prvoligaša je ostanak Marka Babića koji je potpisom potvrdio vjernost bijelo-plavom dresu, a ugovor je potpisan na godinu dana. Tako je čelništvo Osijeka uspjelo zadržati okosnicu momčadi Babić - Ljubojević od koje se očekuju velike stvari u nadolazećoj sezoni.

Bijelo-plavi su poveli u 19. minuti pogotkom Igora Prijića koji svojim pogotcima uporno dokazuje da je prošle sezone neopravdano zanemarivan. Bio je to ujedno i jedini pogodak u prvom poluvremenu pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom gostiju iz Osijeka.

Nogometaši Travnika, koji su prošlu sezonu završili na 12. poziciji bosanskohercegovačke Premijer lige, iskoristili su ovaj susret kao provjeru čak 16 igrača na probi, a najviše se iskazao Simeunović koji je izvrsnim pogotkom u 77. minuti postavio konačnih 1:1.

Iako je utakmica bila prijateljskog karaktera, valja naglasiti da je glavni arbitar Terzić pokazao četiri žuta kartona, a "zaslužili" su ih Gavrić, Lešković i Kvržić kod Osječana te Laštro iz redova domaćina.

NK OSIJEK U NOVOM RUHU

Nogometaši Osijeka promijenili su dobavljača opreme - talijanska robna marka Robe di Kappa odlazi iz Gradskog vrta, a novi dobavljač je njemački Jako pa će tako bijelo-plavi novu sezonu otvoriti u novoj odori. Ujedno, gasi se i Fan shop u Kapucinskoj, a novi će biti otvoren u krugu stadiona.

Ovim remijem prekinut je niz pobjeda osječkog prvoligaša. Podsjetimo, bijelo-plavi su s 3:1 svladali mađarskog prvoligaša PMFC-a, zatim niželigaša Zrinskog iz Drenja s visokih 12:1, kao i Tomislavgrad rezultatom 5:0 u režiji Ljubojevića i Špehara koji su postigli svih pet pogodaka.

Sljedeću, a ujedno i posljednju provjeru uoči povratka iz Bosne i Hercegovine, Osječani će imati 5. srpnja protiv Zrinjskog iz Mostara.

Travnik: NK Travnik - NK Osijek 1:1