Dinamo svladao Neftčijeve sugrađane

Ante Dubravac • utorak, 05.07.2011.

Utakmicom protiv Bakua iz Azerbajdžana nogometaši Dinama završili su ciklus priprema u Sloveniji i vraćaju se u Zagreb gdje će dočekati prvu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka.

Nakon uvodnih petnaestak minuta u kojima se igra uglavnom vodila na sredini terena bez nekih izglednih prilika Dinamo je poveo. Najstrožu kaznu u 18. minuti u vodstvo 1:0 pretvara Ivan Krstanović.

Nekoliko minuta nakon vodstva uslijedila je lijepa kombinacija po lijevoj strani, centaršut Luisa Ibaneza, međutim golman zaustavlja dobar pokušaj i odbija loptu u korner. Do kraja prvog poluvremena Dinamo je imao još nekoliko poluprilika, ali bez rezultatske promijene.

U drugom dijelu viđeno je vrlo slično stanje na terenu - Dinamo dominira i ima veći posjed lopte. Konačno u 68. minuti Ibanez iz slobodnog udarca pogađa za 2:0. Za kraj izdvojimo i vrlo dobar pokušaj igrača Bakua koji je oduzeo jednu loptu na centru igrališta i pokušao iz prve iznenaditi Ivana Kelavu, ali vratar Dinama uspijeva loptu izbaciti u korner.

Osim utakmice s Bakuom Modri su već ranije bili bolji od slovačkog Ružomberoka 2:0 i slovenskog niželigaša Limbuša 3:0, dok su poraženi od Slaska iz Wroclawa rezultatom 2:1.

Prijateljska utakmica:
Dinamo - Baku 2:0

• jerkoluka12206.07.2011. u 08:51
    krstanović je igrač visoke klase čudi me što se ovih godina zadržao u zagrebu
    jerkoluka122
  • Bobo 02006.07.2011. u 08:22
    A da je Krstanović zabio taj odbijanac pa da nije ni bilo penala? Jel bi i onda bio nezadovoljan? Inače, u njemu smo dobili prvoklasnog pucača penala - pogledajte kako ih je u Zagrebu zabijao - rutinski, u stilu Mendiete i Makaaya svojevremeno.