Plemići svladali bijelo-plave

Mario Plavčić • utorak, 05.07.2011.

Nogometaši Osijeka upisali su prvi poraz u sklopu priprema za nadolazeću sezonu. Momčad Vlade Bilića poražena je od Zrinjskog iz Mostara rezultatom 2:1. Bila je ovo posljednja provjera bijelo-plavih prije povratka s Kupresa...

Veliki pljusak obilježio je veći dio susreta, no unatoč tome, bila je to vrlo dobra utakmica. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a prvi do prednosti stigli su igrači Osijeka. Strijelac je bio Ljubojević koji se oporavio od lakše ozljede zbog koje je propustio susret protiv Travnika.

Osječani su vodili sve do same završnice prvih 45 minuta, no na odmor se ipak otišlo u egalu. U posljednjim trenutcima prvog poluvremena izjednačujući pogodak postigao je Markić. Valja naglasiti da je trener Bilić započeo s udarnom postavom koja će, vrlo vjerojatno, predstavljati "prvih 11" na početku prvenstva.

Osječani su u nastavku izvršili nekoliko izmjena, no to nikako ne umanjuje bolju igru Plemića koji su bili sve opasniji kako je utakmica odmicala. Najprije je zaprijetio Duro, no njegov udarac je završio na vratnici. Nakon njega tukao je i Šunjić, ali obrana Osječana čisti na samoj crti.

Opasan je bio i udarac Marjanovića, kao i Drežnjaka, a bolju igru Mostarci su naplatili preciznim udarcem Zadre koji je pogodio za 2:1 i zasluženu pobjedu Plemića. Valja naglasiti da su i bijelo-plavi zaprijetili u nekoliko navrata, no bez konkretnog učinka.

Bila je ovo posljednja provjera osječkog prvoligaša na Kupresu, kao i prvi poraz u dosadašnjem dijelu priprema. Uoči početka sezone Osječane očekuje "generalka" protiv Spartaka iz Subotice koja je na rasporedu u petak, 15. srpnja, točno tjedan dana pred početak prvenstva i susreta 1. kola protiv Rijeke.

Tomislavgrad: NK Osijek - HŠK Zrinjski Mostar 1:2