Olimpija potopila Široki Brijeg

Mario Glasnović • četvrtak, 07.07.2011.

Odigrane su i ostale uzvratne utakmice prvog pretkola Europske lige. U Ljubljani je Olimpija bila bolja od Širokog Brijega rezultatom 3:0, time su Slovenci osigurali prolazak u sljedeće kolo. Fulham je "mršavom" nulom protiv Runavika s Farskih Otoka također osigurao prolaz.

Ljubljanska Olimpija pobijedila je momčad Širokog Brijega rezultatom 3:0 i plasirala se u drugo pretkolo Europske lige. Nakon remija bez golova u prvoj utakmici Slovenci su pobjedom u drugom susretu potvrdili prolazak u sljedeće kolo.

Olimpija je nakon samo 18 minuta stekla veliku prednost. Kapetan domaćih Dalibor Radujko golovima u 15. i 18. minuti slomio je goste iz Širokog Brijega. S vodstvom Slovenaca od 2:0 otišlo se na odmor. Početkom drugog poluvremena kapetan Širokog Brijega Dalibor Šilić dobio je drugi žuti karton i napustio je igru. Već tada je bilo jasno da će gosti teško do prolaska u sljedeći krug natjecanja.

Vezane vijesti

Samo dvije minute nakon isključenja Šilića, Olimpija je postigla i treći pogodak. Mladi veznjak Olimpije Dare Vršič postigao je treći pogodak i postavio konačan rezultat utakmice. Do kraja susreta obje momčadi su bile poprilično nervozne, ali nije bilo isključenja.

Momčad Fulhama nakon pobjede od 3:0 na Craven Cottageu prije sedam dana, gostovala je na Farskim Otocima kod momčadi Runavika. Domaći su uspjeli zadržati mrežu netaknutom i s rezultatom od 0:0 iznenaditi uglednog člana Premierlige i finalista ovog natjecanja prije dvije sezone.

Od ostalih naših susjeda treba izdvojiti pobjedu beogradskog Rada od 3:1 protiv predstavnika San Marina, Tre Penne. Srpski nogometaši su još u prvom susretu s visokih 6:0 napravili velik korak prema drugome kolu. Makedonski Rabotnički je pobjedom od 3:0 potvrdio prolaz pobjedom protiv estonskog Transa.

U ostalim susretima izdvaja se pobjeda irskog St. Patricksa koji je s 2:0 uspio anulirati prednost islandskog Vestmannaeyara. Prošlogodišnji "krvnik" Cibalije, sjevernoirski Cliftonville, ispao je od The New Saintsa.