Tijesno protiv Njemačke

Mišo Gulić • ponedjeljak, 25.07.2011.

Hrvatska U18 košarkaška reprezentacija koja nastupa na Europskom prvenstvu u Poljskoj upisala je i četvrtu pobjedu, prvu u drugom krugu natjecanja, a ovaj put svladana je Njemačka, iako je do posljednjih sekunda utakmica bila i više nego otvorena.

Na Europskom košarkaškom prvenstvu U18 reprezentacija Hrvatska je protiv Njemačke ubilježila četvrtu pobjedu u isto toliko utakmica i na najbolji mogući način otvorila drugi krug natjecanja.

Nakon neuvjerljivog početka i minusa od šest koševa (2:8) nakon tri i pol minute igre, Hrvatska se probudila i do kraja četvrtine serijom 10-2 preokrenula rezultat u svoju korist (14:10). Ključan čovjek u redovima naše reprezentacije bio je Mislav Brzoja koji je u tom periodu postigao devet koševa, a statistiku je dodatno "podebljao" tricom na otvaranju druge četvrtine za 17:10.

Dok se Brzoja odmarao na klupi, Nijemci koriste situaciju i vrlo brzo utakmicu vraćaju na početak (17:17), ali ipak do potpunog preokreta nije došlo. Vrlo loša šuterska večer obje momčadi rezultirala je s po tek 10 koševa u drugoj četvrtini, a na odmor se otišlo s rezultatom 24:20 u korist Hrvatske.

Nakon poluvremena ponovno se nastavila bezidejna igra u napadu, ali ipak je Hrvatska bila ta koja je ipak, na neki način, kontrolirala tijek zbivanja, međutim bez ozbiljnijeg rezultatskog odmaka.

U trenutcima kada je novu tricu zabio sjajni Brzoja, a zbilo se to u 27. minuti za 34:26, činilo se kako su Hrvati napokon preuzeli sve konce u svoje ruke, ali toliko puta ispričana priča o njemačkom mentalitetu se potvrdila i ovog puta pa u samo dvije minute Nijemci, serijom 9-0, dolaze na +1 (35:34). Da Hrvatska u zadnju četvrtinu ipak ne uđe s minusom, pobrinuo se Junaković pa je rezultat pred odlučujući period glasio 37:35.

Posljednji period igre obje reprezentacije igraju koš za koš, a u tim trenutcima činilo se kako više brige vode o tome da ne prime, nego da zabiju koš, pa je tri minute prije kraja semafor pokazivao 47:47.

Savršen instinkt za timeout pokazao je hrvatski izbornik, jer nakon povratka na parket Hrvatska u dva napada odlazi na 52:47, a do kraja susreta ostale su dvije minute. No, Nijemci se ne mire s porazom, te nepunu minutu do kraja dolaze na samo -1 (52:51), ali unatoč nekoliko pokušaja rezultat se nije mijenjao pa su Hrvati upisali i četvrtu pobjedu u isto toliko susreta.

Podatak da su Brzoja (22) i Ramljak (13) kombinirano zabili 35 koševa, a ostatak momčadi tek 17, dovoljno će reći koliko je teško reprezentacija Hrvatske došla do pobjede, jer Nijemcima su bitno olakšali obrambene zadatke, na svu sreću nedovoljno. Kod Nijemaca najbolji su bili Radosavljević i Schröder s po 11 koševa.

Sljedeća utakmica naše reprezentacije na rasporedu je sutra u 20.15, a protivnik je Turska izabrana vrsta.

Europsko košarkaško prvenstvo U18, Poljska:
Hrvatska - Njemačka 52:51

KošarkaReprezentacija
  • pleniglacial26.07.2011. u 12:47
    tijesno ali pobjeda! a to se broji! ovi dečki pokazuju da imaju 'muda'. nisu nešto efikasni, ali kako vidim ubijaju protivnike u obrani, najbolja smo obrambena momčad na EP-u! bravo za zalaganje. kada ne ide u napadu, tekme se pobjeđuju obranom, a to ovi dečki i rade! ima tu 'štofa'...brzoja prije... [više na forumu]
    pleniglacial
  • Torca-Dubrava26.07.2011. u 09:08
    Kaj rastura ova sirotinja iz Dubrave!!!Hebo ga miš kaj bi se bilo da ih je najesti i napiti kao ove troosovince iz KK Zagreba ili Cedevite?Bili bi svetski prvaci!! .............izvrsno Deng......genijalno ali i nažalost istinito .......................ljudi treniraju praktično u svojoj opremi.....
    Torca-Dubrava
  • phoenix_suns25.07.2011. u 23:42
    U napadu losi, obrana dobra.
    phoenix_suns
  • maana25.07.2011. u 23:25
    Eh, sad Junaković ispade spasitelj, a čovjek ne zna i gotovo. I mi Hrvati neki bolešljiv narod. Evo Brzoja već igra pod bolovima. Sve ostale nacije uvijke dobro, klinci igraju sva prvenstva ljeti, ali neka mi brzo otkazujemo.