Thiago dvaput za slavlje Barcelone

Borna Rupnik • četvrtak, 28.07.2011.

U finalu prijateljskog turnira pod nazivom Audi Cup Barcelona je nadjačala Bayern, dok je Internacional udarcima s bijele točke uzeo treće mjesto ispred Milana...

Josep Guardiola i njegova Barcelona pobjednici su pripremnog natjecanja održanog na Allianz Areni. Pred više od 65 tisuća ljudi u finalu su pobijedili Bayern 2:0.

Strijelac oba pogotka bio je mladi Thiago Alcantara, koji je mrežu bavarskog diva pogađao u 42. i 75. minuti utakmice, jednom glavom nakon visokog skoka, i jednom vrlo lijepim i odmjerenim udarcem nogom.

Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Danijel Pranjić bili su dio udarne postave novog Bayernovog trenera Juppa Heynckesa. Pranjić je odigrao cijeli susret, dok je Olića u 68. minuti zamijenio Thomas Müller.

U dvoboju za treće mjesto brazilski Internacional i talijanski Milan odigrali su 2:2. Ibrahimović je zabio već u trećoj minuti, u 23. minuti poravnao je Damiao. Novo vodstvo Milanu donio je Pato sredinom nastavka, no D'Alessandro je osigurao izvođenje jedanaesteraca.

Talijanski prvak nije pogodio niti jednom iz četiri pokušaja, pa su uspješni realizatori D'Alessandro i Nei osigurali pobjedu Internacionalu.

Audi Cup:
Barcelona - Bayern 2:0
Internacinal - Milan 4:2 (2:2, 11m)

• Johannes Cruijff28.07.2011. u 14:10
    Thiago ima strasan mot sa balunom. Tako njezno, sa strasno puno osjecaja. Uf, moga bi postat strasan igrac!
    Johannes Cruijff
  • The Phantom28.07.2011. u 11:57
    Cesc who?!
    The Phantom
  • japanska buba28.07.2011. u 10:40
    Barca i ovako polovična može pobjediti 95% klubova na svijetu. Thiago nadam se budući Ronaldinho. Ovaj drugi gol pravo remek djelo. Da Pep je katastrofa trener, on dobija zahvaljujući Messiju, Xaviju...