Hrvatska U18 bez polufinala

Mišo Gulić • petak, 29.07.2011.

Hrvatska U18 košarkaška reprezentacija nije uspjela kreirati iznenađene i plasirati se u polufinale pored još uvijek neporaženih vršnjaka iz Španjolske. Presudan detalj bila je strahovita skakačka nadmoć Španjolaca, a Hrvatskoj sada preostaje razigravati za plasman od petog do osmog mjesta.

Košarkaška U18 reprezentacija, koja nastupa na Europskom prvenstvu u Poljskoj, zaustavljena je u četvrtfinalu od glavnih pretendenata i jedine neporažene reprezentacije na prvenstvu, Španjolske. No, vrijedi spomenuti kako je Hrvatskoj veliki hendikep predstavljao izostanak trojca Šarić, Mavra i Bundović.

Ono što je bio slučaj u protekle tri utakmice, ovaj put se na sreću nije ponovilo. Hrvatska nije dopustila rani bijeg protivniku, a do kraja četvrtine obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, da bi ipak Španjolci istu zaključili s prednošću od 14:12.

Ista "pjesma" nastavila se i u drugom periodu igre, s tom razlikom što ovaj put Hrvatska bila ta koja je bila u konstantnoj prednosti, unatoč velikoj razlici od 15 skokova više u korist Španjolske. Poluvrijeme dobrih obrana i loših napada završilo je rezultatom 25:25.

Prvih pet minuta drugog dijela utakmice također je proteklo u izjednačenom dvoboju uz minimalne prednosti s obje strane, a nakon vodstva Hrvatske od 33:32, koliko je bilo u 25. minuti susreta, Španjolci dižu ritam i na krilima Pereza do kraja četvrtine ostvaruju prednost od 44:36.

Pet minuta do kraja utakmice, koševima Brzoje i Ramljaka, Hrvatska dolazi na samo -3 (45:48) i činilo se kako ćemo ipak gledati uzbudljivu završnicu. Međutim, Španjolci odmah odgovaraju s četiri vezane trice, dok su naši u istom periodu ubacili tek dva koša s linije za slobodna bacanja. Do kraja susreta Španjolcima je preostalo još "odrađivanje" posla, a konačan rezultat glasio je 64:50.

Kod Hrvatske, standardno dobar bio je Ramljak s postignutih 14 koševa i šest skokova, a 12 je dodao i Brzoja, uz skromnih 28 posto šuta iz igre. Najistaknutiji u redovima Španjolske bili su Fernandez s pogođenih 16 koševa te Diez s 9 koševa, ali i 15 skokova.