1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2011, 21:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 4.000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Tvrtko Jureša (Zagreb), Marin Čavlina (Zagreb)

Mišo Gulić • nedjelja, 31.07.2011.

Hajduk je pred uzvrat sa Stokeom odigrao vrlo lošu utakmicu i u gostima kod Zadra upisao drugi poraz u samo četiri dana. Dok su Splićani u prvom dijelu nešto i odigrali, u drugom skoro da nisu ni postojali, što je svakako i zasluga odlično organizirane zadarske momčadi.

Vedran Gerc
74'
17
Igor Banović
79'

Josip Ivančić
89'
Krasimir Balakov

Hajduk se u Zadru proveo kao "bos po trnju" i ostao bez unaprijed upisanih bodova. Loša predstava Hajduka nikako ne umanjuje dobru zadarsku koji su prikazanim na terenu ipak zasluženo došli do tri boda.

Hajduk se u samom uvodu nametnuo Zadru, ali prvi opasan udarac bio je onaj Jerbićev u sedmoj minuti, međutim, siguran je bio vratar Kalinić. Odgovor Hajduka stigao je dvije minute potom, a nakon brzog kontranapada, Vukušić je izašao sam pred zadarskog vratara, pucao s 12 metara pod prečku, ali sjajnom intervencijom istaknuo se Antonio Ježina.

Konstantno je prijetio Hajduk u tom periodu pa bilježimo i pokušaje Ljubičića s vrha šesnaesterca u 14., kao i udarac glavom Vejića u 17. minuti. Opasno je Zadar živio samo dvije minute potom kada Tomasov koristi grešku Vasilja te iz odlične prigode puca pored gola.

Zadar se nije povukao pred Splićanima, a hrabra igra nagrađena je s čak pet kornera u prvih pola sata i nekoliko vrlo dobrih pokušaja prema golu Hajduka.

Posljednjih 15-ak minuta prvog dijela igralo se većinom između dva kaznena prostora, a Zadar je taj dio bio potpuno ravnopravan gostima iz Splita s nešto više udaraca prema golu i većim posjedom lopte.

U 48. minuti dvojbena odluka suca Pristovnika, nakon rušenja Tomasova u šesnaestercu Zadrana, isti je ostao nijem. Na drugoj strani brza reakcija Zadrana i prekrasan zgoditak Santinija u 50. minuti. Dugu loptu uputio je Bilaver, Vejić krivo procijenio putanju i ostao prekratak, a Santini između dva braniča poentira za 1:0.

U prvom napadu nakon primljenog gola, James je ubacio na sedam metara od gola Zadrana, a dobar pokušaj glavom Ahmada još boljom reakcijom brani Ježina. U narednim minutama Hajduk je pojačao pritisak, a jedni dobar udarac iz tog perioda djelo je Trebotića iz 64. minute.

Mogli su Zadrani, ni krivi ni dužni, zaključiti utakmicu u 75. minuti kada je Kalinić fantastičnom reakcijom spasio siguran autogol, nakon još jedne loše reakcije Vejića.

Iako se Hajduk trudio pritisnuti Zadrane i doći barem do boda, završnica susreta nije ponudila takav rasplet i domaći su na kraju, sasvim zasluženo, slavili vrlo veliku pobjedu u, na trenutke, vrlo dobrom dalmatinskom derbiju.

• hajdukovac the best01.08.2011. u 12:19
    fali nama playmaker dobro kažeš zrinkec treba nam playmaker, ali i ovako će se sve posložiti, treba vremena da se momčad uigra, obrana će biti druga priča kad se vrati miličević i zamjeni vejića, sami igrači su rekli da još nisu potpuno uvježbali napadačke akcije a o npojačanjima se još ne može... [više na forumu]
    hajdukovac the best
  • Torca-Dubrava01.08.2011. u 10:52
    ispred prodajnog mjesta na Poljudu od jutros se stvara red za ulaznice za uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Europske lige između Hajduka i Stoke Cityja (četvrtak, 19 sati). Već do jučer bilo je rasprodano gotovo pola kapaciteta... Cijene: Sjever 60.00 kn Jug 70,00 kn Istok (N,O,S,T) 80.00 kn Istok... [više na forumu]
    Torca-Dubrava
  • db01.08.2011. u 09:44
    zadar je zasluženo pobjedio.... je da se mogao svirat penal za hajduk...al to ne bi bilo zasluženo po igri... zadar je jednostavno bio bolji...hajduk je igrao isto kao i protiv stokea, ako se to uopće može nazvat igrom... vejić je priča za sebe...