Mladi Švicarci deklasirali Hrvatsku

Damir Žbulj • ponedjeljak, 05.09.2011.

Hrvatska U21 nogometna reprezentacija doživjela je i novi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Šuškovi izabranici puni optimizma otputovali su na gostovanje u Švicarsku, kod aktualnih europskih doprvaka, ali su doživjeli pravi debakl. Četiri pogotka završila su u hrvatskoj mreži, za drugi poraz u ovim kvalifikacijama.

ŠVICARSKA - HRVATSKA 4:0 (1:0)

Kvalifikacije za U21 Europsko prvenstvo 2013, drugo kolo

Sion, Stadion Tourbillon

Sudac: Halis Özkahya (TUR)

Strijelci: Zuber 8', Toko 62', Kasami 79', Seferović 83'

Švicarska: Bürki - Feltscher, Daprela, Koch, Affolter, Buff (Wiss 81'), Schönbächler, Toko, Josip Drmić (Seferović 65'), Kasami, Zuber (Koch 87')
Izbornik: Pierluigi Tami

Hrvatska: Kalinić - Glumac, Pavlović, Kukoč, Vujičević, Šovšić (Čop 62'), Antolić, Brozović, Kovačić (Trebotić 46'), Šitum , Slišković (Lendrić 70')
Izbornik: Ivo Šušak

Hrvatski mladi reprezentativci, nakon iznenađujućeg poraza na startu U21 kvalifikacija za iduće Europsko prvenstvo, na domaćem terenu od Gruzije, nadali su se boljem rezultatu protiv njihovih švicarskih vršnjaka. Švicarska U21 reprezentacija aktualni je europski doprvak, u posljednje vrijeme imaju odlične rezultate u mlađim kategorijama te su sigurno bili težak protivnik za 'vađenje', pogotovo na gostovanju.

Nisu niti Švicarci na najbolji način otvorili svoje kvalifikacije. U Estoniji su odigrali 'mršavih' 0:0 te su protiv Hrvatske u Sionu htjeli popraviti dojam i stići do prve pobjede.

Domaći nogometaši odlično su otvorili ovaj kvalifikacijski dvoboj. Već u osmoj minuti utakmice stigli su do rezultatske prednosti, a strijelac je bio Steven Zuber, koji je pospremio loptu iza leđa Lovre Kalinića. Samo dvije minute kasnije isti igrač ponovno je zaprijetio, ali Kalinić je ovaj put ipak bio uspješniji.

Prvih pola sata proteklo je u izjednačenoj igri, nije bilo previše akcije pred vratima na obje strane terena. U tim minutama pokušali su naša vrata ugroziti Drmić i Toko, ali njihovi udarci otišli su pored gola. Prvi i jedini udarac Hrvatske u okvir gola u prvom poluvremenu uputio je Brozović u 45. minuti, ali vratar Bürki je zaustavio njegov udarac. Minimalnim vodstvom domaćih nogometaša otišlo se na odmor.

U nastavak utakmice izbornik Šušak odlučio je krenuti s Trebotićem na mjestu Matea Kovačića, a prvi pokušaj naših reprezentativaca dogodio se nakon pet minuta igre u drugom dijelu. pucao je Vujičević, no, otišlo je izvan okvira švicarskog gola.

Domaći reprezentativci povećali su svoju prednost u 62. minuti utakmice. Švicarci su odlično izigrali našu obranu, lopta je nakon lijepe akcije i polukontre došla na 20-ak metara, a Toko je snažnim udarcem svladao našeg vratara, neobranjivo, uz malu pomoć desne vratnice.

Šušak je pokušao novim izmjenama pokušati razbuditi našu momčad, ušli su Lendrić i Čop, koji je u 67. minuti utakmice i ugrozio protivnička vrata, no lopta je otišla preko gola. Mogli su Švicarci zabiti i treći pogodak u 75. minuti, Kasami je iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodio samo vanjski dio mreže.

Hrvatska je mogla smanjiti zaostatak da je Šitum u 77. minuti bio brži i prisebniji, ali prividnu ofenzivu hrvatske reprezentacije kaznili su Švicarci u završnih desetak minuta. Prvo je Kasami realizirao jednu kontru 79. minuti, za 3:0, da bi Haris Seferović u 83. minuti udarcem iz daljine još jednom svladao Kalinića, za potpuni potop hrvatske mlade nogometne reprezentacije na gostovanju u Švicarskoj.

NogometReprezentacija
  • stevie gerrard06.09.2011. u 00:09
    pa dobro kaj se dogadja sa sportom i atmosferom u Hrvatskoj?!u skoro svim reprezentacijama se sumnjici da su igraci nametnuti trenerima da bi se kasnije mogli prodat ili da bi neko mogel profitirat od toga,od U16 do seniora.kosarka u banani,a opet dodju mladje kategorije koje sve to poprave,kod... [više na forumu]
    stevie gerrard
  • matija85zu05.09.2011. u 23:54
    ...ovaj rezultat uopće ne iznenađuje pošto s mladim selekcijama uopće nema kvalitetnog i kontinuiranog rada što se pokazalo i na SP u kolumbiji!!!
    matija85zu
  • nikorda1305.09.2011. u 23:30
    katastrofa, ali kad se vidi koliko igrača ima iz hajduka, rezultat je sasvim očekivan (ja sam hajdukovac btw, tužno ali istinito...)