Bundesliga, 6. kolo, 17.09.2011, 18:30 h
Kaiserslautern 3:1 Mainz 05
Mainz 05

Kaiserslautern "okrenuo" Mainz

Mario Glasnović • subota, 17.09.2011.

Posljednja utakmica subotnjeg programa Bundeslige odigrana je na Fritz Walter stadionu gdje je Kaiserslautern pobijedio goste iz Mainza s 3:1.

Crveni vragovi iz Kaiserslauterna zabilježili su svoju prvu prvenstvenu pobjedu svladavši favorizirani Mainz s 3:1. No, nije sve počelo najbolje za domaću momčad. U 15. minuti Mainz je poveo pogotkom Erica Choupo Motinga koji je precizno pogodio na asistenciju Rissea.

Gosti su nakon devet minuta postigli još jedan pogodak, ali su loptu ugurali u svoju mrežu. Danski stoper Bo Svensson autogolom je donio izjednačenje Kaiserslauternu. Do kraja prvog poluvremena mreže se nisu tresle, ali zato smo u nastavku mogli vidjeti još dva pogotka.

U 54. minuti nakon dobrog ubacivanja Christiana Tifferta izraelski napadač Itay Shechter svojim drugim prvenstvenim pogotkom dovodi domaću momčad u vodstvo. Mainz je nakon primljenog pogotka zaigrao bolje, imali su nekoliko prilika, ali Rodnei i Allagui nisu bili precizni u završnici.

Nakon nekoliko promašaja došla je kazna za Mainz. Domaći veznjak Christian Tiffert u 73. minuti glavom je povisio na 3:1 što je i bio konačan rezultat ove utakmice. Kaiserslautern je ovom pobjedom pobjegao iz opasne zone, a Mainz je ostao na 13. mjestu.

U sljedećem kolu obje momčadi imat će težak zadatak. Kaiserslautern gostuje kod Wolfsburga, a Mainz će na domaćem terenu ugostiti Borussiju iz Dortmunda.