Pobjeda Patriotsa, Tony Romo se iskupio

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 19.09.2011.

Drugi tjedan obilježio je povratak Michaela Vicka u Atlantu gdje je proveo velik dio svoje karijere. Ali dogodilo se upravo ono čega su se Eaglesi najviše bojali. Vick je primio snažan udarac u glavu i napustio utakmicu. Eaglesi su poraženi. Tom Brady utakmicu nije napustio do samog kraja i slavio je protiv Philipa Riversa, Titansi su iznenadili Baltimore, najzanimljivije je bilo u Buffalu, ali i San Franciscu gdje su Romo i njegovi Cowboysi slavili nakon produžetka...

Utakmica dana

Buffalo Billsi slavili su protiv Oakland Raidersa 38:35. Do pobjede su stigli preokrenuvši vodstvo gostiju od čak 21:3 u prvoj četvrtini. Čak pet promjena vodstva vidjeli smo u zadnjih 15 minuta. U završnici je TD hvatanje od 50 yardi za 35:31 i vodstvo Oaklanda uhvatio Denarius Moore s tri i pol minute do kraja. Pobjedu Billsima donijelo je TD dodavanje Ryana Fitzpatricka za Davida Nelsona, 14 sekundi prije kraja.

Ozljede probijača

Nakon gubitka TE-a Moeakija i braniča Berryja, Kansas City Chiefsi mogli bi do kraja sezone ostati bez ponajboljeg igrača, probijača Jamaala Charlesa koji je ozlijedio koljeno i napustio utakmicu.

Houston Texansi svladali su Miami Dolphinse 23:13, ali probleme s ozljedom zadnje lože nastavlja sa sobom povlačiti najbolji prošlogodišnji probijač, Arian Foster. Njegova zamjena Ben Tate za sada se pokazao više nego sposobnim, ali u Houstonu će se sigurno marljivo pratiti oporavak Fostera.

Fitzpatrick je završio s tri TD dodavanja i jednim presječenim, dok je probijač Fred Jackson imao dva polaganja. QB Raidersa, Jason Campbell, osvojio 323 yarda uz dva TD-a i jedno presječeno dodavanje. Ovom pobjedom Billsi su sezonu otvorili s dvije pobjede, a QB Fitzpatrick nastavlja igrati iznad svih očekivanja.

Iznenađenje dana

Tennessee Titansi kod kuće su pobijedili Baltimore Ravense 26:13 i to svega tjedan dana nakon što su Ravensi sve iznenadili uvjerljivom pobjedom protiv Pittsburgha. QB Matt Hasselbeck je imao 358 osvojenih yardi i jedno TD dodavanje za Titanse, probijač Javon Ringer zabio je za 17:10 u trećoj četvrtini, a četiri field goala zabio je Rob Bironas. Hvatač Kenny Britt uhvatio je devet lopti za 135 yardi i TD.

Novi trener Titansa, Mike Munchak, tako je upisao svoju prvu pobjedu. Obrana Tennesseeja bila je odlična protiv napada Ravensa čiji je dodavač Joe Flacco bacao 15/31 za TD i dva presječena dodavanja, uz jedan izgubljeni fumble. Domaćini su osvojili 432 yarda, naspram 229 Baltimorea.

Washington Redskins - Arizona Cardinals 22:21
San Francisco 49ers - Dallas Cowboys 24:27 (p)
Denver Broncos - Cincinnati Bengals 24:22
Miami Dolphins - Houston Texans 13:23
New England Patriots - San Diego Chargers 35:21
Atlanta Falcons - Philadelphia Eagles 35:31

Ponedjeljak, 19. rujna

New York Giants - St. Louis Rams

Povratak Michaela Vicka u Atlantu nije prošao prema očekivanjima Philadelphia Eaglesa. Falconsi su slavili 35:31, a Vick je u trećoj četvrtini utakmicu napustio nakon udarca u glavu i simptoma potresa mozga. Bez njega, u zadnjoj dionici Eaglesi su nadigrani 14:0.

Eaglesi su u zadnju četvrtinu ušli s vodstvom 31:21. Dva TD dodavanja Matta Ryana to su promijenila. Ryan je imao ukupno četiri TD dodavanja i dvije presječene lopte. Probijač Michael Turner je uz 114 osvojenih yardi zabio i pobjednički TD, 4:48 prije kraja. Vick je utakmicu napustio s dva TD-a i jednim presječenim dodavanjem, a hvatač Jeremy Maclin završio je s čak 13 uhvaćenih lopti i dva TD-a.

U iznimno atraktivnom dvoboju New England Patriotsa i San Diego Chargersa, slavili su Patriotsi Toma Bradyja 35:21. Brady je bacao 31/40 za 423 yarda i tri TD-a. QB Chargersa Philip Rivers imao je dva TD dodavanja, ali i dva presječena duboko u polju Patriotsa. San Diego je stigao na 28:21 u četvrtoj četvrtini TD dodavanjem Riversa za Vincenta Jacksona (10 hvatanja, 172 yds), ali umjesto izjednačena, Patriotsi su pobjegli na 35:21 polaganjem BenJarvusa Green-Ellisa.

San Diego je imao čak četiri izgubljene lopte koje su poništile sve dobro šo bi gosti za zapada napravili. Patriotsi i Brady ponovno su iskonstruirali napad dugačak 99 yardi kojeg je u drugoj četvrtini zapečatio tight end Rob Gronkowski hvatanjem za prvi od dva svoja polaganja. WR Deion Branch imao je osam hvatanja za 129 yardi.

Nakon pada sistema u završnici utakmice protiv Jetsa, Dallas Cowboysi oporavili su se svladavši San Francisco 49erse 27:24 nakon produžetka. Pobjednički FG zabio je Dan Bailey s 19 yardi. Dodavač Tony Romo vratio se u utakmicu na kraju treće četvrtine nakon što je ranije polomio rebra. Završio je dva TD dodavanja i 345 osvojenih yardi, uključujući i dodavanje od 77 yardi za Jesseja Holleyja u produžetku.

Dallas je izborio produžetak unatoč vodstvu 49ersa 24:14, 11 minuta prije kraja. Bailey je izjednačio na 24:24 FG-em od 48 yardi u posljednjoj sekundi. Hvatač Miles Austin uhvatio je devet lopti za 143 yarda i čak tri TD-a, dok je QB 49ersa, Alex Smith, imao dva TD dodavanja i jedno presječeno.

Detroit Lionsi su sezonu otvorili s dvije pobjede nakon što su sinoć uništili Kansas City Chiefse rezultatom 48:3. Bila je to najveća pobjeda u regularnoj sezoni u povijesti Lionsa. Dodavač Matthew Stafford imao je četiri TD dodavanja i jedno presječeno. Nakon prva dva tjedna, neuvjerljivi Chiefsi koji su prošle sezone igrali u doigravanju, imaju gol razliku 10:81.

U zanimljivom dvoboju New Orleans Saintsa i Chicago Bersa, Saintsi su slavili 30:13. Tri TD dodavanja imao je Drew Brees (70% realizacija) uključujući i ono od 79 yardi za . Kod Bearsa se istaknuo Matt Forte s deset hvatanja za 117 yardi.

Što je još obilježilo drugi tjedan

Washington Redskinsi svladali su Arizona Cardinalse 23:21 nakon preokreta vodstva Cardinalsa od 21:13, 11 minuta prije kraja. QB Redskinsa, Rex Grossman imao je dvije presječene lopte, ali i dva TD dodavanja uključujući i onaj za Santanu Mossa od 18 yardi u ključnom četvrtom pokušaju u završnici utakmice. Kicker Graham Gano zabio je FG za konačnih 22:21.

Tampa Bay Buccaneersi su probijanjem za TD LaGarrettea Blunta, 31 sekundu prije kraja, stigli do preokreta i pobjede 24:20 nad Minnesota Vikingsima koji su utakmicu otvorili sa 17:0. Drugi poraz Vikingsa nije uspio spriječiti ni probijač Adrian Peterson koji je osvojio 120 yardi i zabio dva TD-a.

Green Bay Packersi svladali su Carolina Pantherse 30:23. Panthersi su poveli s 10:0, a puno je pozornosti privlačio rookie dodavač Cam Newton nakon povijesnog NFL debija. Newton je sinoć ponovno osvojio velika 432 yarda, ali je uz jedan TD imao i tri presječene lopte. Njegov hvatač Steve Smith ugrabio je šest lopti za 156 yardi.

• renimus19.09.2011. u 15:00
    koja steta za 49erse. koliko got njih volim, toliko mi cowboys i tony romo idu na zivce. velika bi to pobjeda za samopouzdanje bila, mozda bi cak i mrtvaca alex smitha vratila u zivot. dugo je do kraja, mozda ipak nekim cudom izbore playoff jer su svi u njihovoj diviziji ocajni