Zimski sportovi

Medvjedi napokon osvojili Beč

Krešimir Ferlak • petak, 23.09.2011.

Teren Vienna Capitalsa dvije sezone bio je neosvojiva tvrđava za Medveščak, ali večeras su Medvjedi napokon odnijeli puni plijen iz Beča. Iako su domaćini tri minute prije kraja imali dva pogotka prednosti. Medveščak je uspio izjednačiti, a onda stići do pobjede nakon penala pogotkom Franka Banhama.

Drugo ovosezonsko gostovanje hokejaše Medveščaka odvelo je na put u glavni grad Austrije na noge Vienna Capitalsima. Nije to putovanje koje Medvjedi pamte po dobrom, naime u prethodne dvije sezone uvijek su se iz Beča vraćali pognutih glava. Danas se to napokon promijenilo.

Večerašnji susret donio je i debi za dvojicu novih igrača zagrebačke ekipe. Od ozljede se napokon oporavio Slovenac Gal Koren i odigrao prvu utakmicu sezone, dok je zaigrao i Rus Vjačeslav Truhno, koji je jučer potpisao ugovor, a danas je odmah poslan na led. Od 24-godišnjeg Rusa, nekadašnje nade Edmonton Oilersa, očekuje se veliki doprinos u napadačkim akcijama Medveščaka.

Vezane vijesti

Utakmica je počela u prilično izjednačenom tonu, a sredinom perioda domaćini rade prvi veći pritisak pred vratarom Michaelom Ouzasom. Zaprijetila je najopasnije prva navala, kombinirali su Daniel Nageler i Benoit Gratton, ali bez promjene rezultata. On se nije promijenio niti do kraja prvog perioda, a još valja spomenuti dobru priliku domaćeg napadača Jonathan Ferlanda.

Zanimljivost prvog dijela je i činjenica da nije dosuđen niti jedan prekršaj, a domaćini su imali malu prednost u udarcima prema vratima 11-8. Medvjedi su, vidljivo, vrlo koncentrirano riješili prvi period, a prvu pogrešku su napravili u šestoj minuti drugog dijela, kada su krivo promijenili, a kaznu je odrađivao Frank Banham. Na žalost, nije ju odradio do kraja.

Domaćini su objeručke prihvatili tu priliku s igračem više i poveli pogotkom odličnog braniča Dana Bjornliea. To je malo otvorilo susret, ubrzo smo ubilježili dobru situaciju za Davida Rodmana, dok je najbolju priliku Medvjeda imao Ryan Kinasewich. On je probao pogoditi efektno,iz zraka, ali je pločica završila iznad gola. Dva puta je naš predstavnik imao i igrača više, ali tu prednost nisu pretvorili u izjednačenje.

Može se reći da je Medveščak odigrao defenzivno odlična dva perioda, ali jedna pogreška je bila preskupa i ekipa Martya Raymonda će ipak morati učiniti nešto i prema naprijed da se spriječi novi poraz u Beču. Capitalsi su bolje zaigrali u trećem periodu, a za to su nagrađeni sredinom zadnje trećine kada mrežu Ouzasa pogađa Benoit Gratton na dodavanje Fortiera.

Tri minute prije kraja ipak se vratila nada gostima. Dario Kostović je iskoristio asistenciju Davida Brinea i napokon savladao Reinharda Divisa. Medvjedi su još imali vremena za eventualni povratak, ali njega je otežao Banham, koji je odmah nakon pogotka zaradio isključenje. No, ubrzo je isključen i Marcel Rodman, a Medveščak to koristi i stiže do izjednačenja samo sedam sekundi prije kraja! Za veliki produžetak zabio je Adam Naglich iz neposredne blizine za minimalno jedan bod Zagrepčana.

Dodatnih pet minuta nije donijelo promjene rezultata, bliži pogotku su bili domaćini, koji su nakon novog isključenja Banhama imali i igrača više, ali ponovno se iskazao Ouzas. Pristupilo se izvođenju penala, a tamo su se Medvjedi bolje snašli. Iako je skoro bio tragičar, Frank Banham se iskupio i zabio penal za veliku i prvu pobjedu Medveščaka u Beču.

• misterNo8024.09.2011. u 05:37
    Vec je bilo i vrijeme da Bec padne! Bravo medvjedi!