Zimski sportovi

Mike Ouellette riješio jednu od golijada

Borna Rupnik • petak, 23.09.2011.

Dok su zagrebački Medvjedi preokretali dramatični susret u Beču igrale su se još četiri utakmice vrlo efikasnog petog kola EBEL-a...

Uz Medveščak, samo je Linz u petak navečer upisao pobjedu na gostovanju. Black Wingsi pobijedili su Albu Volan u Mađarskoj, premda su domaćini do 49. minute vodili 5:2. Strijelci su bili dva puta Johansson, Palkovics, Nagy i Sikorcin za Albu, odnosno Keller i MacDonald za Austrijance.

U završnim minutama, međutim, Veideman zabija s igračem manje, Murphy s dva igrača više, a na 5:5 poravnava Irmen. Nakon produžetaka ušlo se u raspucavanje u kojem drugi bod gostima donosi - Mike Ouellette.

KAC je u Klagenfurtu nadjačao Graz 99erse s uvjerljivih 8:3. Momčad iz Klagenfurta u samo je osam uvodnih minuta preko Geiera, Ratza i Pirmanna povela 3:0 i više nije ispuštala vodstvo. Posao su dovršili Kalt, Hager (dva puta), Spurgeon i Schuller, dok su za goste pogađali Blatny, Woger i Bisaillon.

Samo jedan pogodak manje pao je u Salzburgu, gdje je branitelj naslova pobijedio Villach. Zahvaljujući Lynchu, Latusi, Earlu i Heinrichu s domaće te Kaspitzu, Petriku, Lyonsu i Mitchellu s gostujuće strane, šest minuta prije kraja na semaforu je pisalo 4:4.

Tada Earl koristi igrača više za prednost Red Bulla, a slavlje je zapečatio Bois u zadnjoj minuti poslavši pak u praznu mrežu Villacha.

Mreže su najmirnije bile u Ljubljani, gdje je Olimpija nadjačala Znojmo 4:1. Mušič, Ropret, Taylor i Cole riješili su pitanje pobjednika do početka treće trećine, a Pucher je naposljetku uspio samo ublažiti poraz Čeha.

• cartmanlee25.09.2011. u 20:17
    KAC je uvijek drobio po EBEL-u, imali su jednu sezonu zatišja :)