Zimski sportovi

Medveščak lako do gostujućih bodova

Martina Oštrić • nedjelja, 25.09.2011.

Na krilima pobjede protiv Vienna Capitalsa, Medveščak je otputovao u Villach, na led istoimenom klubu. Devetoplasirana momčad svojim gledateljima nije pokazala ništa što bi ih zadržalo u dvorani do kraja utakmice, dok se Medvjedi vraćaju doma s nova dva boda...

Sam početak utakmice nije obećavao. Već nakon minute na klupu za kažnjene seli Greg Day, nakon čega ga mijenja i Robby Sandrock. Srećom, Austrijanci u dva navrata nisu uspjeli iskoristiti igrača više. S druge strane, Medvjedima nije trebalo dugo da iskoriste power play. Nakon prekršaja Kaspitza Zagrepčanima je trebalo manje od deset sekundi da slože akciju koja će rezultirati vodstvom. Banham i Trukhno uposlili su Naglicha koji dovodi Medveščak u vodstvo.

Samo tri minute kasnije hokejaši Medveščaka povećavaju prednost. Nakon pogotka s igračem više, došlo je vrijeme i za pogodak s igračem manje. Na Letangovu asistenciju pogađa Tomislav Zanoški za konačni rezultat prvog perioda.

U drugom su periodu postignuta čak četiri pogodaka. Što se zagrebačke momčadi tiče, ovaj je period bio samo nastavak prvog. U 23. minuti Medveščak ponovno kažnjava Villachovog igrača manje na ledu te dolazi do povećanja prednosti. Ryan Kinasewich asistira Andyju Sertichu za 0:3.

Samo minutu kasnije slijedi oluja kazni. Klupa za kažnjene svake momčadi brojala je po dvojicu igrača, nakon čega im se pridružio i Pascal Morency. Medveščak je, po drugi put večeras, s igračem manje uspio doći do novog pogotka. Letang i Zanoški uposlili su Davida Brinea koji donosi velikih 0:4 za Medvjede.

U 27. minuti kažnjenim se igračima pridružuje i Zanoški, nakon čega Villach preko Dereka Damona s dvojicom viška lako dolazi do svog prvog pogotka večeras. Isti igrač, nepune dvije minute potom, još uvijek s igračem više smanjuje za 2:4. Premda je do kraja perioda Medveščak, točnije Banham imao još nekoliko šansi za povećane vodstva, rezultat se nije mijenjao.

Posljednja trećina za Villach je bila biti ili ne biti, te su zbog dva gola zaostatka morali sve baciti u napad. To je Medveščaku otvorilo šanse za povećanje vodstva, no Letang nije iskoristio dobru poziciju za novi pogodak. U 59. minuti, kada je dvorana već bila gotovo prazna, Villach vadi vratara Starkbauma, no promjene rezultata do isteka 60. minute nije bilo.

• endsieg26.09.2011. u 18:20
    bravo medvjedi
    endsieg
  • dzomba_1926.09.2011. u 17:36
    pa to je super, konacno igraju i kad je gusto..bas si me sad sjetio idem pogledati sazetak, jucer kad sam ga trazio nije jos nista bilo..
    dzomba_19
  • greenhorn26.09.2011. u 12:41
    ove sezone smo imali doslovno 4 pune napadacke postave od game 1, a sto se tice uigranosti (osim ovo sto si rekao mjesanje postava kad nejde) u pocetku se mora rotirat kak god pogledao i kolko god nas bilo da se negdje tokom sezone izdefiniraju parovi...zasad su se vise manje samo izmjenjivali... [više na forumu]
    greenhorn
  • dzomba_1926.09.2011. u 00:47
    @greenhorn : super tnx..ma znam da igraju, vidio kad su igrali doma, pogotovo blagusa i kanaeta..ali me bas zanimalo za sijana, jer bilo bi lijepo da dobijemo jednog dobrog naseg beka..ove godine bas i nema nekih nasih novih juniora, nadam se bar jos kojemu kroz 2-3godine..