Zimski sportovi

Olimpija i Jesenice izgubili na penale

Ana Legradi • nedjelja, 25.09.2011.

Večeras je u EBEL-u samo Medveščak slavio na gostovanju u Austriji. U ostalim susretima slavilo se u Grazu, Beču, Salzburgu i Klagenfurtu...

KAC je novu sezonu započeo pobjedama, večeras je na domaćem terenu upisao petu pobjedu u petom susretu savladavši mađarsku Albu s 2:1. Gosti su poveli tek u drugoj trećini pogotkom Kovacsa. U posljednjem dijelu Scofield je bio precizan s igračem više, a konačan je rezultat postavio Geier.

Red Bullsi su tek u izvođenju penala savladali slovensku Olimpiju s 3:2. Domaćini su poveli u drugom periodu pogotkom Heinricha, Hughes izjednačuje pet minuta kasnije, a Earl u 38. minuti donosi drugo vodstvo domaćinima. Za novo izjednačenje se pobrinuo Taylor sedam minuta prije kraja susreta. Kako do promjene rezultat nije došlo ni u produžecima, susret je riješen izvođenjem penala, a odlučujući pogodak je postigao Abid.

Ni drugi slovenski predstavnik večeras nije bolje prošao na gostovanju u Austriji. Bečani su od Jesenica bili bolji s 5:4 u izvođenju kaznenih udaraca. Jesenice su povele s 2:0 pogocima Hvile krajem prvog perioda i Olssona početkom drugog perioda s igračem više.

Uslijedilo je izjednačenje pogocima Grattona s igračem više i Bjorliea. Zidan povećava prednost minutu kasnije, ali se za novo izjednačenje pobrinuo Ofner, a Nageler domaćinima donio prvo vodstvo u susretu. U zadnje dvije minute Gratton zbog visoke palice odlazi na dvije minute hlađenja, a Pusa je bio precizan te uspio spasiti bod s gostovanja. Odlučujući pogodak za Viennu u izvođenju penala je postigao Ferland.

Češki Znojmo večeras nije imao sreće u Grazu. Domaćini su bili bolji uz rezultat od 7:1. Jedini je pogodak za Čehe upisao Vladimir Riha. Za domaćine su pogotke upisali Blatny, Iberer, Van Ballegooie i Lysak, a Latendreese je u samo dvije trećine upisao tri pogotka. Graz je tako došao do svoje druge pobjede ove sezone nakon šest odigranih kola. Prvu su pobjedu upisali u Zagrebu 16. rujna savadavši Medveščak s 3:2.

• greenhorn26.09.2011. u 00:09
    opet jesenice nesretno... al dizu se u formi svakako, vratila se 2 vazna obrambena igraca... neki novi klinci se isticu (mozda ne ko ticar i ekipa, ali nisu daleko), jos bi im manfreda dobro dosao u ovoj tekmi... bit ce nesto od njih