Stari plac neosvojiva tvrđava

Sportnet • nedjelja, 02.10.2011.

Ragbijaši splitske Nade napravili su još jedan korak prema obrani naslova prvaka regionalne RRC lige.

RK NADA - RC BATTAI BULLDOGOK 25:14 (12:0)

Igralište Stari plac, gledatelja: 500

Nada: Miljak, Čulić, Borozan, Rubelj 17, Vukušić, Jerčić, Marčić, Buzov, Antić, Lerotić, Ivančić, Grubišić, Burazin, Žunić, Popović, Čorić, Milanović, Perlain, Jurčević, Plazibat, Ursić 8, Kušeta.

Battai Bulldogok: Gluschenko, Plumar, Mathe 10, Dobai, Deli, Balogh, Junasz, Belencsaka, Bain, Katona, Janotka 4, Gaspar, Kendi, Prakter,Jung, Pcskai, Dobai, Ulvicki, Teisenhoffen, Becsei, Peinzes, Surman.

Mađarski prvak predstavio se kao mlada i perspektivna momčad koja je prilično namučila splitsku momčad.

Sve je krenulo rutinski, svaki pogrešan potez gostujuće momčadi Nada je kažnjavala preciznim pucanjem Ivice Rubelja. Nada stalno vodi kontrolirajući igru i dolazi do solidnih 12:0 na poluvremenu. Gosti se ne predaju vodi se velika bitka na sredini terena i obje momčadi igraju čvrstu obranu bez velikih šansi za zgoditak.

U 45. minuti popušta pažnja domaćih igrača i Nada prima prvi ovogodišnji zgoditak u Splitu te mađarska momčad preko Matheia i Janotke smanjuje na 12:7. Neumoljivi Rubelj ponovno u 47. minuti podiže vodstvo Nade na 15:7. Igrači Battai Bulldogoka se ne predaju i nakon niza kazni domaćih igrača stižu do drugog zgoditka i smanjuju na minimalnih 15:14.

Isti dvojac gostujuće momčadi se upisao u strijelce. Trener Nade u igru uvodi rutinera Ursića i nakon samo tri minute isti igrač postiže zgoditak a Ivica Nino Rubelj uspješno pretvara za svoj 17. poen na utakmici.

Igra Nade se ponovno stabilizira i nakon još jedne pogreške gostiju V. Ursić iz kaznenog udarca postiže konačnih 25:14. Preostalih desetak minuta Nada čvrsto drži protivnika daleko od svog prostora zgoditka i kontrolirajući situaciju na terenu s olakšanjem dočekuje posljednji zvižduk danas vrlo dobrog suca Štiglića iz Beograda.

Objektivna splitska publika s pljeskom je ispratila aktere današnje utakmice odavši priznanje pobjedi svojih ljubimaca ali i vrlo solidnoj i korektnoj momčadi iz Szazhalombatte koja je igrala vrlo dobro i čak postigla zgoditak više od domaće momčadi, a to se u Splitu rijetko može vidjeti.

Ovom pobjedom Nada ponovno izbija na čelo svoje skupine gdje mirno 16.11. 2011. u Splitu dočekuje momčad zeničkog Rudara.

Vrijedno je zabilježiti važnu pobjedu momčadi Zagreba u Beogradu protiv KBRK-a te isto tako pobjedu zeničkog Čelika nad mađarskim Esztergomom Vitezek na Kamberovića polju.

Rezultati preostalih utakmica:
KBRK - Zagreb 14:24 (7:21)
Čelik - Esztergomi Vitezek 27:14 (17:0)

Prvenstvo Hrvatske

Kao što smo i najavljivali, pravi triler igrao se u Makarskoj. Nakon tvrdog početka i vodstva domaće momčadi od 7:3 na poluvremenu, očekivao se isti nastavak. Momčadi u drugom poluvremenu igraju mnogo kvalitetnije, brže uz obilje šansi na obje strane uz stalnu izmjenu u vodstvu. Bodreni svojom publikom domaćini pronalaze posljednje atome snage i zgoditkom Mračevića i pretvaranjem Mucića postižu poene za pobjedu nad danas vrlo dobrim Sinjem.

Makarska rivijera - Sinj 29:24 (7:3)