Ante Dubravac • srijeda, 12.10.2011.

Pobjeda Venezuela protiv Argentine sigurno je najveće iznenađenje u sklopu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu.

Gledatelji na stadionu Estadio Anzoategui u Venezueli prisustvovali su velikoj pobjedi Venezuele nad Argentinom. Strijelac jedinog pogotka bio je Fernando Amorebieta u 61. minuti utakmice.

Argentina je dominirala većim dijelom utakmice dok su se domaćini uglavnom orijentirali na obranu te čekanje prilika iz protunapada. Ključan trenutak susreta dogodio se u 61. minuti kada nakon kornera s desne strane najbolje reagira Amorebieta i neobranjivo pogađa za 1:0.

Čile je na nakon poraza od Paragvaja bio bolji od Perua rezultatom 4:2. Domaćini su pogocima Poncea, Vargasa i Medela u 48. minuti imali uvjerljivu prednost od 3:0, ali Peru preko Pizzara i Farfana smanjuje na 3:2. Konačnih 4:2 djelo je Suaza koji je u 64. minuti uspješno realizirao najstrožu kaznu.

Kolumbija je do pobjede rezultatom 2:1 na gostovanju u Boliviji došla u zadnjim sekundama utakmice. Strijelac za vrijedna tri boda bio je Falcao. Pogotkom Forlana iz 67. minute Urugvaj je vodio u Paragvaju sve do 90. minute kada Ortiz pogađa za konačnih 1:1.

• The Phantom12.10.2011. u 13:16
    Iskreno sad kad nema Brazila u kvalifikacijama, ovo pari smijurija. Od 10 ekipa ukupno , 5 ih se može kvalificirat + Brazil, to je 6 mogućih reprezentacija na prvenstvu.
    The Phantom
  • Rocky9312.10.2011. u 12:45
    Zaboravljate da je Argentina igrala u grupnoj fazi u JAR-u možda i najbolji nogomet od svih,ali onda im se dogodio onaj potop od Švaba.
    Rocky93
  • Anton Aus Tirol12.10.2011. u 12:27
    Na zapadu ništa novo Argentina po starom
    Anton Aus Tirol
  • Ronaldo912.10.2011. u 12:15
    u da u zadnje vrijeme na prvenstvima stvarno "blistaju" ako prođu skupinu to je uspijeh