MAXtv Prva liga, 12. kolo, 22.10.2011, 16:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 500
Suci: Goran Gabrilo, Petar Gabrilo, Pepur (svi Split)

Sportnet • subota, 22.10.2011.

Varaždin je u Gradskom vrtu bio nadomak prve prvenstvene pobjede, no Marko Babić je u sudačkoj nadoknadi pogodio s bijele točke za konačnih 2:2...

Danko Cerovečki
55'
5
Ivan Antolek
71'
19
Niko Tokić
90'
Branko Janžek

Malo je nedostajalo da nogometaši Varaždina, pod vodstvom još jednog novog trenera - Tomislava Kocijana naslijedio je Branko Janžek - u Gradskom vrtu proslave prvu pobjedu ove sezone. Fenjeraš hrvatskog prvenstva bez dva je boda ostao u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Da Osijek ne čeka lak posao dao je naslutiti Josip Golubar u petoj minuti utakmice, kada je sjajno pucao iz daljine i matirao domaćeg vratara za iznenađujuće vodstvo gostiju.

Golubar i Sačer mogli su brzo i udvostručiti prednost Varaždina, a u 16. minuti uzvratio je Lukačević, kojega je zaustavio okvir gola. Nešto posla do kraja su prvog poluvremena imali i Kardum i Dreven, no uspješno su ga obavili pa se na odmor otišlo s 0:1 na semaforu.

Promašenim prilikama drugo su poluvrijeme otvorili Miličević i Ljubojević, a potonji je izjednačenje ipak donio u 66. minuti utakmice, poslije ubačaja Babića iz slobodnog udarca, s desne strane.

Međutim, uslijedio je novi šok za Osijek. Prvo upozorenje poslao je Vugrinec, što je Kardum ipak ukrotio, a u 73. minuti iskusni je varaždinski napadač pogodak na pladnju ponudio Antoleku, koji ne griješi za novu prednost gostiju.

U završnici su prilike za pogodak propustili i Ljubojević i Vugrinec, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade Babić nakon dvoboja s Rašićem pao u kaznenom prostoru, a sudac Gabrilo pokazao na bijelu točku. Babić je bio precizan i spasio svoju momčad poraza.

Varaždinci su tako uzeli drugi ovosezonski bod, a Osijek je propustio poravnati se sa Slaven Belupom na četvrtom mjestu ljestvice.

• kapelnik9024.10.2011. u 20:53