Jaguarsi srušili Ravense bez polaganja

Tomislav Viduka • utorak, 25.10.2011.

U ponedjeljak navečer favorizirani Baltimore Ravensi doputovali su u Jacksonville kako bi odradili utakmicu sa slabašnim Jaguarsima. Međutim, kući se vraćaju poraženi, nakon jedne od najčudnijih utakmica sezone.

Čitavo prvo poluvrijeme utakmice obilježeno je greškama obiju momčadi i tvrdom obrambenom igrom. Dodavač Ravensa Joe Flacco u tom periodu igre osvojio je nevjerojatnih 18 yardi u prvih devet posjeda lopte.

U isto vrijeme Jaguarsi nisu bili mnogo uspješniji, ali putem tri field goala ostvarili su vodstvo od 9:0. Iako Ravensi slove kao najbolja obrana protiv probijanja, dobar dan imao je probijač momčadi iz Jacksonvillea Maurice Jones - Drew, osvojivši 105 yardi.

Prvi first down Ravensa stigao je krajem treće četvrtine i činilo se kako će njihov napad napokon ući u ritam i uspjeti riješiti utakmicu u svoju korist. Unatoč tome obrana Jaguarsa ostala je čvrsta sve do tri minute prije kraja utakmice.

Na samom isteku vremena Ravensi uspijevaju ostvariti polaganje dodavanjem Flacca za Anquana Boldina i pokušavaju dobiti posjed lopte onside kickom, ali im to ne polazi za rukom. Jaguarsi ponovno pogađaju field goal i Ravensi dobivaju priliku riješiti utakmicu.

Međutim, utakmica obilježena greškama riješena je još jednom greškom, onom Flacca kojeg je presjekao Drew Coleman. Fascinantno je kako je dodavač Jackosnvillea, novak Blaine Gabbret, uspio ostvariti samo devet dodavanja, a njegova je momčad zahvaljujući koncentraciji kickera Josha Scobeea uspjela doći do pobjede. Također valja napomenuti kako je od četiri uspješna field goala Scobee čak tri pogodio s udaljenosti veće od 50 yardi i tako srušio Ravense.