Rapsodija mladih hrvatskih boćara

Sportnet • utorak, 01.11.2011.

Hrvatsko boćanje bogatije je za šest novih medalja. Sjajnim igrama u četvrtfinalnim i polufinalnim susretima mladi boćari osigurali su odličja u svih šest disciplina Svjetskog prvenstva.

Odlično su naši boćari odigrali pretposljednji dan Svjetskog prvenstva u francuskom Saint Vulbasu. Mlađi seniori Marino Miličević i Ante Grančić iskoristili su svoje bogato iskustvo na velikim natjecanjima i sigurnim igrama u svojim disciplinama osigurali mjesta na pobjedničkom postolju.

U četvrtfinalnom susretu parova svladali su neugodne Tunižane, a u polufinalu čekaju ih u posljednje vrijeme odlični Argentinci. Miličević je u četvrtfinalu bližanja i izbijanja u krug pobijedio Srbina Šarca s visokih 28:16. U polufinalu se susreo s Argentincem Vitozzzijem, koji je u četvrtfinalu pomalo iznenađujuće pobijedio Slovenca Šircelja. Argentinac je protiv Marina odigrao fantastičnu utakmicu te nakon napete borbe osvojio još jedan veliki skalp i s rezultatom 27:25 prošao u finale. Miličeviću je tako pripala brončana medalja.

Ante Grančić je u četvrtfinalu igre pojedinaca svladao Crnogorca Petkovića, a u utakmici za prolazak u finale dočekao ga je Slovenac Sosič. Ante je od početka preuzeo inicijativu te Slovencu prepustio samo dva boda i rezultatom 13:2 osigurao borbu za zlatno odličje.

Tri medalje osigurali su i juniori. Najprije je Mario Grančić u uzbudljivom četvrtfinalu izborio finale četvorice najboljih u preciznom izbijanju. Odlični Pero Ćubela još jednom je oduševio nastupom u brzinskom izbijanju i s 43 pogođene boće izborio finale brzinskog izbijanja u kojem će se za naslov svjetskog prvaka boriti s prvim favoritom natjecanja domaćinom Abelfojem, koji je u polufinalu postigao isti broj bodova kao Ćubela. Juniorskoj štafeti samo za bod je izmaklo finale brzinskog štafetnog izbijanja, tako da su Pero i Marin Ćubela u ovoj atraktivnoj disciplini osvojili broncu.

Svjetsko prvenstvo završava u utorak s finalnim borbama u kojima će tako zapaženu ulogu imati i mladi hrvatski boćari.

Tekst: Simon Maljevac