Buzet i Bjelovar doma do bodova

Ivana Strahija • ponedjeljak, 07.11.2011.

EHF tjedan nije značio potpuno mirovanje klubova u najvišem rukometnom razredu, pa su Buzet i Bjelovar te Poreč i Gorica unaprijed odradili susrete 11. odnosno 12. kola Premijer lige.

Buzet – Bjelovar 28:24 (14:11)

Interesantnu utakmicu odigrali su rukometaši u osnovnoškolskoj dvorani u Buzetu. Domaćini su brzo i lako došli do značajne prednosti od šest golova viška na 13:7, no kad je proradio golman Bjelovara Grgić (ukupno 14 obrana), gosti su polako počeli smanjivati razliku.

U drugom poluvremenu Bjelovar izjednačuje na 16:16, pa počinje zanimljiva borba za svaki gol, u kojoj je opet presudio golman. Bio je to ovog puta domaći Pavletić koji svojim suigračima pomaže do konačne pobjede. Najbolji strijelac domaćih bio je Vidović (8), a kod gostiju Gašparović (7).

Poreč – Gorica 31:25 (17:11)

U dvorani Veli Jože Poreč je bio uvjerljivo bolji od gostiju, ekipe Gorice. Posebno je na početku utakmice bio raspoložen Miličević, uz čija četiri gola Porečani dolaze do 9:4 u 17. minuti. Na poluvrijeme se ide s još većom razlikom za domaće, 17:11, a u drugom dijelu se ista priča nastavlja.

50. minuta donosi gol Vujića i najvećih +12 (30:18) za Poreč, no do kraja utakmice Gorica uspijeva prepoloviti svoj zaostatak. U seriji 7-1 Gorica postavlja konačnih 31:25, a dijelom je za to odgovorna i promjena postave domaćina, koji utakmicu završavaju s mlađim igračima. Najbolji domaći strijelac bio je Miličević (7), dok je za goste najviše puta pogodio Seferović (6).