Goričanke poražene u Puli

Zvonka Keliš • utorak, 15.11.2011.

Šesto kolo 1. A lige za odbojkašice donijelo je uvjerljivu pobjedu Kaštele nad ekipom Grobničana. Odbojkašice Zagreba su, također s 3:0 u setovima, slavile nad Osijekom. Do slavlja je stigla i OTP Banka Pula, naime, s 3:1 u setovima bila je bolja od Azene.

Odbojkašice Kaštele u šestom su kolu ugostile ekipu Grobničana te su sigurno stigle do pobjede s 3:0 u setovima. U prvom i posljednjem setu domaće su igračice slavile s 25:19. Drugi im je set, pak, pripao mnogo lakše, naime, bile su bolje s 25:13.

Ekipa Zagreba do pobjede nad odbojkašicama Osijeka također je stigla u tri seta. U prvom setu bila je napeto te je domaća ekipa slavila s 25:23, no u drugom su do pobjede stigle s 25:20. Konačno, posljednji set Zagrepčankama je pripao dosta lako, bile su bolje s 25:12.

Na gostovanje u Pulu stigle su odbojkašice Azene iz Velike Gorice, no kući su se potom vratile s porazom 3:1 u setovima i bez bodova. Zanimljiv prvi set pripao je domaćoj ekipi s 26:24, da bi u sljedećem gošće uzvratile s 25:19. Međutim, u preostala dva seta bolje su bile domaće igračice s 25:23 i 25:19.

Preostala dva susreta šestog kola, ona između odbojkašica Marsonije i Mladosti te Cestorada i Poreča, odgođena su, dok je ekipa Marine Kaštele u ovom kolu bila slobodna.

Nakon šest odigranih kola na vrhu je i dalje ekipa Splita sa 16 osvojenih bodova, a slijede ju OTP Banka Pula s 12 te Azena s 10 bodova. Zanimljivo je, pak, u sredini tablice, naime, Mladost i Poreč sakupili su po devet bodova, a po osam imaju Marina Kaštela, Kostrena i Kaštela. Ekipa Cestorada smjestila se na deveto mjesto sa šest osvojenih bodova koliko ih imaju i Zagreb i Osijek. S dna je pobjegao Grobničan koji ima četiri boda, dok se na posljednjem mjestu nalazi ekipa Marsonije bez ijedne pobjede i osvojenog boda.