Finci lako do finala

Simon Maljevac • petak, 25.11.2011.

Reprezentacija Finske s visokih 3:0 svladala je Portugal i plasirala se u finale turnira u Osijeku, u kojem će odmjeriti snage sa Slovencima.

Nakon maratonskog prvog polufinalnog susreta između Hrvatske i Slovenije, u kojem su Slovenci zabilježili pobjedu s tijesnih 3:2, u drugom polufinalu Finska je puno lakše pobijedila Portugal i osigurala nastup u subotnjem finalu pretkvalifikacijskog turnira za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu 2012.

Finci su odmah na početku pokazali, da su bolja momčad i bez prevelikih poteškoća osvojili prvi set 25:21. Drugi set bolje je započeo Portugal i poveo 4:1, ali Finska izjednačuje na 7:7 i do završnice seta nijedna momčad ne uspijeva ostvariti veću prednost. Nakon izjednačenja na 16:16, Finci ubacuju u višu brzinu i odličnom igrom Oivanena dobivaju i drugi set 25:21.

Ni nakon visokog vodstva Finci ne posustaju i u trećem setu dolaze do vodstva 6:4, a nekoliko minuta kasnije do 13:10. Posljednji tračak nade Portugalcima se ukazao kod vodstva suparnika 18:17, ali Finci opet bolje odigravaju završnicu, tako da treći i odlučujući set osvajaju rezultatom 25:20.

U subotnjem finalu, koji će odlučiti o sudioniku posljednjeg kruga kvalifikacija u Bugarskoj, susrest će se reprezentacije Slovenije i Finske. Na pretkvalifikacijskom turniru, koji se igra u Slovačkoj u finalu će se susresti domaćini i Španjolci, dok će se na turniru u Francuskoj u polufinalu susresti Češka i Njemačka te Francuska i Belgija.