Zamet raspucan u Velikoj Gorici

Branko Barić • ponedjeljak, 28.11.2011.

Ovog vikenda odigrane su tek tri utakmice 11. kola Premjer lige, budući da su Buzet i Bjelovar, te Siscia i Kaštela svoje utakmice odradili ranije, a Varteks i Poreč svoj dvoboj odgodili. Vodeći Split očekivano lagano se obračunao s Međimurjem, a uvjerljiv je bio i Zamet na gostovanju u Velikoj Gorici...

Gorica - Zamet 30:40

U vrlo efikasnom susretu u Velikoj Gorici gosti iz Rijeke uvjerljivo su stigli do novih bodova. Rukometaši Gorice parirali su protivniku tek prvih deset minuta kada su vodili 7:6, no tada Uzelac, Hrvatin i Černeka svojim pogocima donose Zametu 4:0 seriju koja usmjerava susret. Do poluvremena je prednost Riječana narasla na 18:13, da bi već nakon osam minuta nastavka na semaforu svijetlilo velikih 16:25. Pitanje pobjednika već je tu bilo riješeno i petoplasirana momčad lige nije imala nikakvih problema pri privođenju susreta kraju.

Dario Černeka najefikasnije je igrač utakmice s deset postignutih pogodaka iz 12 pokušaja, a u stopu ga je pratio Mateo Hrvatin koji poentirao devet puta iz deset pokušaja. Kod domaćih prednjačio je Dario Vozab sa sedam pogodaka.

Split - Međimurje 36:17

Rukometaši Splita odradili su lakši šuterski trening protiv posljednjeplasirane momčadi lige i bez mnogo stresa sačuvali primat na premjerligaškoj tablici. U kojem smjeru će taj susret otići bilo je jasno već nakon 12 minuta kada je rezultat iznosio 5:1, a pitanje pobjednika riješeno je do poluvremena na koje se odlazi s 19:7. Međimurje niti u nastavku ne uspijeva smanjiti razliku, iako trener domaćih priliku daje i igračima s klupe da poprave svoju ligašku statistiku.

U konačnih 36:17 svi igraći Splita osim vratara dali su svoj doprinos s barem jednim pogotkom, a predvodio ih je Hrvoje Batinović s devet pogodaka iz 11 šuteva. Kod Međimurja, koje je u zapisniku imalo tek osam igrača i dva vratara, najefikasniji je bio Vedran Škrobar s pet postignutih golova.

Spačva - Karlovačka banka 34:26

U dvoboju sredine tablice, Vinkovčani su konačno nastavili s dobrom igrom i na kraju slavili vrlo uvjerljivo nad gostima iz Karlovca. Iako je momčad Karlovca pružala vrlo dobar otpor, pa čak i izjednačila nakon +4 Spačve, do isteka prvog dijela susreta domaći imaju šest golova prednosti.

U drugom dijelu je dominacija Spačve bila očitija, a prednost se digla na +8. Najbolji strijelci utakmice bili su domaći Androš i Tomas s po osam golova, dok se kod Karlovca sa šest istaknuo Huljina.