Vodeni sportovi

Mladostašice uzele Kup Hrvatske

Zvonka Keliš • nedjelja, 11.12.2011.

Vaterpolistice Mladosti u finalu Kupa Hrvatske nakon zanimljive i napete borbe, ali i produžetaka, svladale su igračice Bure 15:13 te su tako preuzele naslov osvajačica Kupa.

Mladost - Bura 15:13 (4:3, 2:2, 3:5, 3:2, 2:1, 1:0)

ZADAR - Bazen Višnjik; Gledatelja: 200
Suci: Vlaho Radičević/Maro Savinović (Dubrovnik)

Mladost: Anđelić, Bračun 1, Županić, Jakopanec, Mohač, Kalauz 1, Nola, Konaka 5, Novosel, Šupraha 5, Šimunić 2, Gavran 1, Pinjuh, Gegić
Trener: Nikica Gulin

Bura: Barišić, Vuković 2, Vučković 2, Bokavšek, Marović 1, Palađino, Brnas 1, Butić, Krstičević 4, Butić 2, Marović, Jovanović 1, Tanasković, Čaić
Trener: Nikša Savin

Peterci: Mladost: 2/2; Bura: 1/1
Igrač više: Mladost: 2/7; Bura: 3/8

Nakon što su dan prije, u polufinalu Kupa Hrvatske, bile bolje od ekipe Juga, vaterpolistice Mladosti u finalu su se susrele s igračicama Bure, koje su u drugom polufinalu uvjerljivo svladale Primorje. Bazen na Višnjiku tao je ponovno bio poprište odličnog i zanimljivog ženskog vaterpola u kojem je Mladost teško stigla do konačne pobjede 15:13. Naime, nakon regularnog dijela susreta rezultat je bio neriješen (12:12) te se pristupilo produžecima, koji su pripali Zagrepčankama.

Napeto je bilo na samom startu susreta, no Mladost u prvoj četvrtini ipak stiže do minimalne prednosti 4:3. Bolje su Zagrepčanke krenule i u drugu četvrtinu te su stigle do prednosti 6:3 koju potom vaterpolistice Bure ipak smanjuju. Na odmor se ide tek s golom prednosti za Mladost (6:5).

Ekipa Bure nakon odmora kreće punom brzinom te sredinom trećeg dijela preokreće rezultat u svoju korist i stiže do vodstva 8:7 i 10:9. Posljednja četvrtina na koncu je ipak pripala Mladosti čime susret završava neriješenim rezultatom 12:12 te se kreće u produžetke. Bura je u prvim minutama prvog produžetka povela, no Mladostašice su bile sabrane te su ubrzo postigle dva pogotka, a točku na i stavila je Šupraha, 43 sekunde prije kraja drugog produžetka, za konačnih 15:13 i slavlje Mladosti.

Najefikasnije u redovima pobjednica bile su Misa Konaka i Josipa Šupraha sa po pet postignutih pogodaka, dok je najbolja kod Bure bila Dea Krstičević s četiri gola.

Mladostašice su tako nakon slavlja 15:13 zasluženo primile svoj pokal, a potom je i trofej za najbolju igračicu finala otišao u redove Mladosti, odličnoj Josipi Šuprahi.

• ALGHAZANTH11.12.2011. u 21:18