Atlanta uvjerljivo svladala Jaguarse

Mario Majdić Natrlin • petak, 16.12.2011.

15. tjedan NFL sezone otvoren je u Atlanti gdje se domaćini Falconsi nisu previše dvoumili u uvjerljivoj pobjedi nad Jacksonville Jaguarsima koja ih je dodatno približila doigravanju...

Matt Ryan i Atlanta Falconsi ugostili su Jacksonville Jaguarse koji su u grad stigli s vodećim probijačem lige Mauriceom Jonesom-Drewom.

Čak ni on Jaguarsima nije uspio pomoći da izbjegnu težak poraz, deseti ove sezone. Falconsi su slavili 41:14 i stigli do omjera 9-5.

Sve je već bilo gotovo u prvom poluvremenu. Dodavač Matt Ryan bacio je po jedno TD dodavanje svojim hvatačima Julio Jonesu i Roddyju Whiteu. Između njih se progurao probijač Michael Turner koji se ovim polaganjem izjednačio s Geraldom Riggsom za najviše probijačkih polaganja u povijesti Falconsa.

Domaćini su na poluvremenu vodili 27:0. Obrana Atlante napravila je odličan posao. Jaguarsi su prve poene zabili tek krajem treće četvrtine kad su domaćini već vodili 41:0. Defensive end John Abraham ubilježio je tri i pol sackova i dvaput je iznudio izgubljenu loptu od koje je jedna završila polaganjem nakon što ju je pokupio njegov obrambeni kolega Corey Peters.

Ryan je utakmicu završio 19/26 za 224 yarda i tri polaganja. Još jedno hvatanje za TD upisao je Roddy White koji je ukupno uhvatio deset lopti za 135 yardi. Kod gostiju, koji su imali četiri izgubljene lopte, istaknuo se tek Jones-Drew sa 112 osvojenih yardi.

Akcija u 15. tjednu sezone nastavlja se već u večeri sa subote na nedjelju kada Dallas Cowboysi dolaze u goste Tampa Bay Buccaneersima.