Veliki uspjeh Karlovca

Ivan Dominik • četvrtak, 15.12.2011.

Polovina ligaške sezone je već prošla, a u Premijer ligi je situacija podosta izjednačena. Većina ekipa još uvijek ima šansu izdvojiti se i napraviti dobar rezultat do kraja sezone. 14. kolo je ponudilo šest nadasve zanimljivih utakmica u kojima su slavili favoriti uz pokoje iznenađenje.

Najbolji posao napravio je Karlovac koji je pobijedio Goricu u gostima. U vrlo izjednačenoj utakmici više mirnoće i sreće imali su Karlovčani pa su na kraju pobijedili sa +1. Iako su u prvih 15 minuta utakmice konstantno vodili i to sa najviše tri razlike, na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom 17:17. Prvo vodstvo domaćini su ostvarili tek u 24. minuti. U nastavak je Gorica ušla bolje, a Karlovčani su ih stigli tek 15 minuta prije kraja kada su izjednačili na 23:23. Do kraja su gosti igrali bolje, igračima Gorice je ponestalo snage i koncentracije pa je Karlovac ponovno došao do vodstva od tri razlike. Utakmicu je zapečatio najbolji igrač susreta Boris Batinić iz redova pobjednika svojim osmim pogotkom za 32:30. Poraz je ublažio Mario Turan pa je završilo 32:31 za goste. Tom je pobjedom Karlovac preskočio Zamet i sada se nalazi na petom mjestu.

Jednako zanimljivo bilo je i u Dubravi gdje je domaćin osvojio bod protiv Zameta. Kao i u Gorici igralo se u utorak, a gosti su bolje započeli susret. Vodili su cijelo prvo poluvrijeme koje je završilo 13:10 u njihovu korist. Najveću prednost su Riječani imali sredinom drugog dijela kada su vodili 20:15. Nakon toga Dubrava ubacuje u višu brzinu i sa sedam golova zaredom prelaze u vodstvo od 23:21. Na kraju gosti mogu biti sretni s remijem jer su izjednačili u posljednjoj minuti utakmice. Završilo je 23:23. Najbolji pojedinci kod domaćina bili su Tomislav Kljajić i Borna Hadrović sa po pet zgoditaka. Za Zamet je Luka Kovačević također pet puta tresao mrežu protivnika.

U srijedu su odigrana ostala četiri susreta, a vodeći Split je svladao Spačvu-Vinkovci s 36:32. Iako su gosti vodili sa 20:16 na poluvremenu, u nastavku je momčad Splita ušla ozbiljnije te odnijela pobjedu. Najefikasniji igrači u redovima domaćina bili su nevjerojatni Hrvoje Batinović sa 13 golova iz 14 pokušaja te Bruno Milković sa sedam pogodaka. Za Spačvu je najviše zabio Ivan Šunda i to deset puta. Split se odvojio tek u posljednjih deset minuta utakmice te ovom pobjedom zadržao vodeću poziciju na ljestvici.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Buzet protiv ''fenjeraša'' Međimurja. Cijela utakmica je vodila k pobjedi domaćih, a rezultat nakon prvih 30 minuta bio je 18:10 za Buzet. U drugom je dijelu Buzet nastavio u istom tempu te iz minute u minutu povećavao svoje vodstvo. Kod Istrana su briljirali vratari sa ukupnih 29 obrana od 50 udaraca. Aleks Jović imao je 19 obrana, a Davor Badurina 10 od 21 udarca. Za Međimurje je nastupilo samo osam igrača i vratar pa nisu imali neke šanse. Završilo je 37:21 za domaćina.

Izuzetno vrijednu gostujuću pobjedu ostvarila je do prošlog kola vodeća Siscia. Pobijedili su Varteks Di Caprio u Varaždinu s tri razlike. Siscia je čvrsto držala konce igre te cijelu utakmicu održavala razliku. Nije dozvolila Varteksu niti jedno vodstvo. Poluvrijeme je bilo 17:13 za goste, a do kraja su domaći samo smanjili poraz. Završilo je 30:27, junak susreta je s devet zgoditaka bio 35-godišnji srednji vanjski Siscije, Tihomir Baltić. Za Varaždince je najviše golova zabio Domagoj Babić, devet.

U Kaštelu Starome domaći Adriachem je ostvario pobjedu protiv Bjelovara. Bio je to izravni sudar susjeda sa dna ljestvice, a domaći su ovom pobjedom preskočili Bjelovar te se sada nalaze na devetom mjestu s bodom više od njih. Utakmica je bila neizvjesna do 17. minute kada počinje serija domaćih. Pri rezultatu 8:7, Adriachemov trio Velimir Krokar, Tomislav Radnić i Mislav Nenadić kombinirano zabijaju sedam golova i odvode domaću momčad na +8. Na poluvremenu je semafor pokazivao 18:11. Do kraja utakmice je momčad iz Kaštela samo održavala prednost do konačnog rezultata 36:29. Spomenuti trojac Kaštelana zajedno je zabio 23 gola, a kod Bjelovara je najbolji bio Dario Herman koji je jedini prkosio domaćinu zabivši devet golova.