Vodeni sportovi

Barakude pobjedom na Europsko prvenstvo

Marko Domljanović • srijeda, 11.01.2012.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija zaključila je pripreme za predstojeće Europsko prvenstvo pobjedom protiv Mađarske u Varaždinu. Nakon odlične prve četvrtine Hrvata, gosti su se vratili u susret i do kraja smo gledali prilično izjednačenu utakmicu.

HRVATSKA - MAĐARSKA 12:10 (4:1, 2:4, 3:3, 3:2)

Varaždin, prijateljska utakmica
Suci: Nenad Periš (Hrvatska), Gabor Vogel (Mađarska)

HRVATSKA: Pavić, Burić, Bošković 1, Dobud 1, Joković, Muslim 1, Karač 4, Bušlje, Sukno 3, Barać 2, Paškvalin, Obradović, Buljubašić

MAĐARSKA: Szecsi, Nagy, Madaras 1, Katonas 3, Kasas 1, Hosnyanszky 1, Kiss 2, Szivos, Da. Varga, De. Varga 1, Torok 1, Harai, Baksa

Izabranici Ratka Rudića odlično su otvorili utakmicu i nakon početnih 1:1 odjurili na tri pogotka prednosti. Obrana je u prvoj dionici funkcionirala vrlo dobro i Mađari su jako teško dolazili do prilike za udarac prema Pavićevim vratima, dok su u napadu Barakude bile vrlo precizne i uz sve to još i promašile peterac (Bošković).

Druga četvrtina donijela je povratak olimpijskih prvaka u utakmicu koji su se do poluvremena sasvim primakli na 6:5. Proradile su mađarske kontre koje su se pokazale kao vrlo ubojito oružje, a u samoj završnici poluvremena Denes Varga postavlja već spomenuti rezultat uz malu pomoć Pavića.

Treća dionica donosi igru gol za gol u kojoj naši vaterpolisti vješto čuvaju vodstvo zahvaljujući ponajprije Samiru Baraću strijelcu dva od tri pogotka hrvatske reprezentacije u ovom dijelu, ali ni Mađari s druge strane nisu popuštali pa se i u posljednju četvrtinu ušlo s jednim golom prednosti za Hrvatsku (9:8).

Posljednju četvrtinu golovima su odlučili Karač i Sukno što je na kraju još malo i povećalo hrvatsku prednost. Utakmica je završena rezultatom 12:10.

Nakon utakmice izbornik Rudić bio je zadovoljan: "Utakmica je pokazala naš potencijal na svim pozicijama - šuterskim i centarskim. Loše smo se branili od njihovih kontranapada, ali to je i razumljivo zbog umora od treninga. Vjerujem da ćemo do Eindhovena to popraviti. Igrač više danas nam je bio naš najveći adut."

• irilov12.01.2012. u 17:39
    bez braće steinmetz, molnara, a biros bi triba igrat u eindhovenu. kakogod, meni je ova generacija mađara pojam za vaterpolo...
    irilov
  • Tonco11.01.2012. u 21:52
    mislim da mozemo cak i do zlata
    Tonco
  • Dario--11.01.2012. u 21:48
    Bio bih prezadovoljan sa bilo kojom medaljom u Eindhovenu!Bolji smo od Mađara to je očito,iako su danas bili bez Birosa i Steinmetza,prestari su i neće im pomoći na Tamas Kasas sa 36 godina koji je nakon 4 godine u vraćen u reprezentaciju!!