Maroko eliminiran u završnici

Ivan Dorian Molnar • petak, 27.01.2012.

U drugom kolu skupine C Afričkog kupa nacija, domaćin Gabon je u uzbudljivoj završnici iz daljnjeg natjecanja izbacio Maroko, dok je Tunis svoj prolaz potvrdio pobjedom nad Nigerom.

Popodnevna utakmica počela je u brzom ritmu, a Tunis je poveo već u trećoj minuti pogotkom Youssefa Msaknija, koji je pretrčao cijelu obranu Nigera i matirao nemoćnog Daoudu. Samo pet minuta kasnije prvi pogodak za reprezentaciju Nigera na ovom natjecanju postiže Ngounou i poravnava rezultat na 1:1. Burni su bili protesti igrača Tunisa nakon ovog pogotka, jer se prije izjednačenja Konate evidentno poslužio rukom kako bi asistirao za gol.

U drugom dijelu, Tunis je pokazao više želje, ali Niger je odolijevao napadima i prijetio iz kontre. U 70. minuti ozlijedio se strijelac Ngounou, a umjesto njega ušao je Kamilou.

Vezane vijesti

U posljednjoj minuti susreta, Mejdi Traoui dodao je loptu za Issama Jemuu, koji se odlično snalazi u kaznenom prostoru i postavlja konačnih 2:1 za Tunis.

U večernjem terminu u Librevilleu sastali su se domaćin Gabon i Maroko, a prvi udarac zadali su gosti. Belhanda je odlično poslužio Kharju, koji odličnim udarcem dovodi Maroko u vodstvo u 25. minuti susreta.

U 77. minuti napadač Saint-Etiennea, Pierre-Emerick Aubemayang, natrčava na odbijenu loptu i poravnava rezultat. Veliko slavlje izbilo je na tribinama, a nekoliko stotina navijača Gabona preskočilo je zaštitnu ogradu i došlo u sukob s redarima. Situacija je ubrzo smirena, ali novi trans je uslijedio samo dvije minute kasnije.

Igrači Maroka imali su problema sa iznošenjem lopte u 79. minuti, a bivši igrač Hull Cityja, Daniel Cousin doveo je Gabon u vodstvo od 2:1 nakon dodavanja Aubemayanga.

Na samom kraju utakmice, Belhanda je uputio udarac koji završava na ruci domaćeg braniča Moussonoa, a sudac pokazuje na bijelu točku. Kharja je bio siguran izvođač i izjednačio rezultat na 2:2 u 90. minuti.

Momčad Maroka morala se otvoriti i tražiti pogodak pobjede, jer su u prvoj utakmici poraženi od Tunisa. Sudac je produžio utakmicu nevjerojatnih osam minuta, a Gabon je to iskoristio na najbolji mogući način.

Slobodan udarac za 25 metara izveo je Zita, a lopta je odsjela u gornjem desnom kutu mreže Tunižana i stadion je eruptirao od veselja. Rezultatom 3:2 Gabon je slavio i prošao u drugi krug, a Maroko će svoju čast pokušati spasiti u zadnjem kolu protiv Nigera.

Afrički kup nacija, Skupina C:
Niger - Tunis 1:2
Gabon - Maroko 3:2

• cameosis29.01.2012. u 03:25
    jos netko tko provali gluposti a da ne prati africki nogomet.
    cameosis
  • markec0928.01.2012. u 12:47
    u šta se pretvara afrički nogomet kad ovakve države tipa gabon i ekv.gvineja prolaze u četvrtfinale.Ak Drogba i društvo ovo ne osvoje nek se pokopaju
    markec09
  • ronny198728.01.2012. u 00:42
    sudac je produžio utakmicu 8 minuta jer se nakon faula (iz kojeg je kasnije postignut pobjedniči pogodak) više od 5 minuta ukazivala pomoć igraču... inače, start je bio krvnički, sličan situaciji taylor-eduardo... sudačka nadoknada je bila čini mi se 4 minute...