Borna Rupnik • subota, 28.01.2012.

Vrijednoj pobjedi Hamburžana u Berlinu hrvatski je napadač Petrić dao doprinos jednim svojim pogotkom, a Bayern i Borussia Dortmund do tri su boda došli s po dva pogotka razlike...

Hrvatski napadač Mladen Petrić još je jednom pokazao koliko vrijedi svom HSV-u. Na gostovanju u Berlinu Petrić je bio strijelac u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, nakon što je Hamburžane u vodstvo bio doveo Marcell Jansen u 24. minuti. Petrić je glavom proslijedio centaršut Diekmeiera, dvostrukog asistenta, u mrežu Herthe.

Domaćin je uspio smanjiti desetak minuta prije kraja utakmice, preko Lassoge, no do poravnanja nije mogao, pa se tako Petrićev pogodak pokazao i pobjedonosnim. Petrić je igrao do 85. minute, Andre Mijatović od 21., a Ivo Iličević prosjedio je susret na klupi za pričuve.

Bayern je goste iz Wolfsburga s Allianz Arene ispratio s 2:0. Dugo su Bavarci lomili žilav otpor Marija Mandžukića (odigrao cijelu utakmicu) i njegovih suigrača, a inicijativu je u pogodak pretvorio prvi strijelac Mario Gomez nakon sat vremena igre.

Potvrda pobjede stigla je u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je Ivica Olić prebacio vratara Benaglija, Felipe Lopes probao raščistiti, a lopta se u mrežu smjestila od Arjena Robbena. Olić je ušao u 75. minuti umjesto Gomeza, a Danijel Pranjić sjedio je na klupi.

Prvaci iz Dortmunda održali su korak s Bayernom protiv Hoffenheima. Bilo je 3:1, a dvostruki je strijelac bio Japanac Shinji Kagawa. Između njegovih pogodaka u strijelce se upisao i Kevin Grosskreutz, dok je počasni pogodak za Hoffenheim bio djelo Fabiana Johnsona. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je od 77. minute, a zanimljivo je istaknuti kako je to bila prva Borussijina pobjeda nad Hoffenheimom u Dortmundu.

Pretendenti na europske pozicije, Werder i Bayer, snage su odmjerili u Bremenu. Domaćine je u vodstvo u 29. minuti doveo Claudio Pizarro, koji na asistenciju Trybulla pogađa lijevom nogom, a podjelu bodova osigurao je Stefan Reinartz glavom u 57. minuti susreta. Werderu je to bila osma bundesligaška utakmica zaredom u kojoj nije uspio svladati momčad iz Leverkusena.

Remi su vidjeli i gledatelji u Augsburgu. Otvorena bitka domaćina i Kaiserslauterna s puno prigoda za pokušaj bijega iz zone ispadanja završila je 2:2, a Augsburg je već u petoj minuti obradovao De Jong. Potom je uslijedio preokret Crvenih vragova, uz dva pogotka Dicka, a konačni rezultat sredinom nastavka postavlja Hain. Kaiserslauternov trener Kurz u drugom je poluvremenu zbog prigovora sucu bio poslan na tribinu.

• dras_l02.02.2012. u 20:28
    gledao sam tekmu Bayerna i Ola je u 15 minuta napravio više nego Gomes u cijeloj utakmici ... skandirao mu i stadion, stoga mislim da Jupp neće imati izbora već ga stavljati u igru češće