Bernard Jurišić • petak, 03.02.2012.

Samo 40 minuta igre bilo je dovoljno ruskoj futsal reprezentaciji da osigura plasman u četvrtfinale Futsal Eura. Lako i uvjerljivo Rusi su pregazili Turke 5:0 i u nedjelju će u direktnom okršaju s Italijom odlučiti o prvom i drugom mjestu u skupini...

Turska - Rusija 0:5 (0:2)

Europsko prvenstvo u futsalu, skupina C, 2. kolo
Split, Spaladium Arena, 500 gledatelja
Suci: Birkett (Engleska), Kovács (Mađarska)

Turska: Mahmut Akbaş, Hüseyin Yidiz; Kahan Özcan, Serhat Çiçek, Yasin Erdal, Ismail Çelen, Cem Keskin, Aziz Saglam, Burak Yildirim, Cihan Özcan, Sami Büyüktopaç
Izbornik: Ömer Kaner

Rusija: Zuev, Gustavo; Badretdinov, Perverzev, Prudnikov, Sergejev, Pula, Abramov, Majevski 3, Cirilo 1, Fukin 1, Nugumanov
Izbornik: Sergej Skorovič

Turci nisu uspjeli namučiti Rusiju kao što su namučili Italiju u prvoj utakmici skupine C Futsal Eura. Rusi su puno ozbiljnosti i koncentracije ušli u utakmicu u već na isteku prve minute stekli prednost preko Konstantina Maevskog.

Maevski je bio strijelac i drugog pogotka za Rusiju u 8. minuti, a s prednošću od 2:0 i potpunom dominacijom tijekom prvog poluvremena Rusi su otišli na poluvrijeme.

Za miran nastavak susreta Rusi su se pobrinuli u uvodne četiri minute drugog dijela. Aleksandr Fukin povisio je na 3:0 na isteku prve minute drugog dijela, Cirilo je povisio na 4:0, a točku na i stavio je igrač koji je i otvorio susreta pogotkom - Konstantin Maevski svojim trećim pogotkom u 24. minuti.

Rusi su preostalih 16 minuta ubacili u nižu brzinu štedivši snage za nedjeljni okršaj protiv Italije, koji će odlučiti o pobjedniku skupine. Rusi i Talijani u svakom slučaju će igrati u četvrtfinalu, dok su Turci nakon dvije utakmice završili svoj nastup na Futsal Euru.