Hajduk osvojio Sultan Cup

Marko Domljanović • nedjelja, 05.02.2012.

Nogometaši Hajduka pobjednici su međunarodnog pripremnog turnira pod nazivom Sultan Cup. Nakon što su u polufinalu izbacili rumunjski Vaslui, rulet kaznenih udaraca ovaj put je donio i trofej, a predaju je na kraju morao potpisati Lokomotiv iz Plovdiva.

Hajduk - Lokomotiv Plovdiv 8:7** (2:1) (2:2)

Sultan Cup, finale
Igralište Sportskog centra Belek, Turska
Sudac: Gencay Durman (Turska)

Strijelci (u 90 min.): Vukušić 3'/11m, 32'; Lazarov 27', V. Georgijev 55'

Hajduk (4-1-4-1): Blažević - James, Milović (od 89. Lendrić), Neretljak, Lima - Andrić - Gabrić (od 67. Kiš), Ozobić (od 58. Andrijašević), An. Sharbini, Caktaš (od 89. Kukoč) - Vukušić (od 67. Vuković)
Trener: Krasimir Balakov

Lokomotiv Plovdiv (4-3-1-2): Pavlov - Rodríguez, Junes, Djakov, Venkov - D. Georgijev, V. Georgijev, Zlatinski - Dakson da Silva - Lazarov, Basile de Carvalho (zamjene: Kocev, Todorov, Jošev, Jordanov, Revivo, Vitanov, Spasov)
Trener: Emil Velev

Uzbuđenja u sadržajnoj utakmici počela su već u trećoj minuti kada je u kaznenom prostoru bugarske momčadi srušen Vukušić, a mladi napadač odlučio je sam izvesti najstrožu kaznu. To se pokazalo kao dobra odluka jer je Hajduk nakon tog jedanaesterca poveo s 1:0.

Bugari su se predstavili kao prilično čvrsta momčad i nakon primljenog pogotka bili su nešto bolji protivnik, a to im se u 26. minuti i isplatilo kada Lazarov pogađa iz slobodnog udarca s nekih 20 metara. Međutim, samo pet minuta kasnije Splićani opet vode jer je Ozobić uputio neugodan udarac s ruba kaznenog prostora koji vratar Lokomotiva ne uspijeva uhvatiti, a lopta na kraju dolazi do Vukušića koji postiže svoj drugi pogodak i donosi svojoj momčadi prednost na poluvremenu.

Ipak, Lokomotiv još jednom uzvraća i to nakon udarca iz kuta u 55. minuti - lopta je došla do Georgieva koji iz blizine mirno šalje loptu u Blaževićevu mrežu. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao iako su obje momčadi imale nekoliko vrlo dobrih prilika pa se nakon posljednjeg zvižduka pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

Tu su igrači Hajduka još jednom pokazali hladnokrvnost i nakon šest serija kaznenih udaraca došli do pobjede. Izvođači su na obje strane bili precizni u prvih pet serija, a potom je Blažević uspio obraniti udarac Joševa što je kapitalizirao Lima.

• Torca-Dubrava06.02.2012. u 18:12
    Kod jedanaesteraca odluka je pala u šestoj seriji kada je Blažević skinuo udarac Joševu dok su 'bili' izvođači svi bili precizni – Vuković, Neretljak, Lendrić, Kukoč, Andrijašević i Lima. Hajduk je za prvo mjesto na turniru dobio i nagradu od pet tisuća eura, a u ponedjeljak popodne se Splićani... [više na forumu]