Kostrenjanke slavile velikim preokretom

Igor Šestak • ponedjeljak, 06.02.2012.

Ovoga vikenda odigrana je samo jedna utakmica 16. kola 1.A lige za odbojkašice. Svih pet preostalih utakmica odgođeno je zbog vremenskih neprilika.

Snijeg koji je prošlog tjedna zameo Hrvatsku uvelike je utjecao na odbojkašice 1.A lige. Od šest susreta odigran je samo primorski derbi između Kostrene i Grobničana. Ostali susreti uključivali su dalja putovanja gostujućih ekipa pa su odgođeni zbog teškog stanja u prometu.

U Kostreni uzbuđenja nije nedostajalo, a nakon velikog preokreta slavile su domaće odbojkašice. Prva dva seta dobile su gošće i činilo se da je na pomolu veliko iznenađenje budući da su Grobničanke u dosadašnjih 14 utakmica slavile samo jednom.

Ipak, napeti treći set odbojkašice Kostrene uspijevaju okrenuti u svoju korist i osvojiti ga sa 30:28. Četvrti set pripao je domaćim igračicama nešto lakše, rezultatom 25:16, a potpuni preokret realizirale su u petom setu, u kojem su nadigrale ekipu Grobničana s 15:13. Ovom pobjedom Kostrenjanke imaju osam pobjeda nakon 15 odigranih utakmica.

Za sada nije poznato kada će se odigrati odgođeni susreti. 17. kolo zakazano je za srijedu i četvrtak, ali moguće je da dođe do novih odgoda utakmica.