Obilinović za pobjedu nad Rumunjima

Josip Piršljin • utorak, 07.02.2012.

Nogometaši RNK Splita odigrali su još jednu utakmicu na pripremama u turskoj Antalyji. Poslije poraza od poljske Legije, Splitovci su svladali rumunjsku Deltu.

Poslije poraza u finalu turnira "Ahmat Kadirov" od azerbajdžanske Gabale i potom od varšavske Legije, Splitovci su se vratili pobjedama u zadnjim danima pripremama u Turskoj. Rezultatom 2:1 svladan je rumunjski drugoligaš Delta iz grada Tulcea.

Najzaslužniji za pobjedu bio je Romano Obilinović koji se dva puta upisivao u strijelce. Napadač Splita najprije je svoju momčad doveo u vodstvo u 40. minuti, a svoj drugi gol na utakmici zabio je u drugom poluvremenu.

Dražen Jelić je izborio kazneni udarac za sastav Tonćija Bašića u 66. minuti, a siguran realizator bio je Obilinović koji je u 13 nastupa ove sezone u hrvatskom prvenstvu šest puta zabijao.

Rumunji su tek u posljednjim minutama utakmice uspjeli ublažiti poraz. Igrači i stručni stožer RNK Splita već sutra se vraćaju na Park mladeži, a prvi susret u nastavku MAXtv Prve lige igraju pred svojim navijačima protiv Karlovca.