Vodeni sportovi

Barakude preko Njemačke do Kazahstana

Marko Domljanović • utorak, 14.02.2012.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija vrlo dobrom je predstavom u Magdeburgu došla do pobjede nad Njemačkom i tako osigurala završni turnir Svjetske lige. Nijemci su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan protivnik, a ostatak utakmice proveli su pokušavajući dostići hrvatsku prednost koja je samo rasla kako se utakmica bližila kraju.

NJEMAČKA - HRVATSKA 6:11 (2:3, 1:2, 2:3, 1:3)

Magdeburg, četvrto kolo Svjetske lige, skupina B

NJEMAČKA: Tchigir, Wollthan, Schroedter, Real 1, Schulz, Politze 2, Bukowski, Schüler 1, Jüngling, Oeler 1, Eidner 1, Roessing, Kong

HRVATSKA: Pavić, Burić, Bošković 2, Dobud 1, Joković 3, Muslim 1, Karač, Bušlje, Sukno 3, Barać 1, Paškvalin, Obradović, Buljubašić

Niti mjesec dana nakon susreta na Europskom prvenstvu u Eindhovenu, vaterpolske reprezentacije Hrvatske i Njemačke odmjerile su snage u Magdeburgu u ključnom dvoboju za plasman na završni turnir Svjetske lige. Barakude su pružile vrlo dobru partiju i upisale uvjerljivu pobjedu, a to im je donijelo i put u daleki Almaty.

Međutim, u prvoj četvrtini nije izgledalo da će Hrvati lako preko Njemačke - domaćini dolaze u vodstvo preko Politzea, ali Rudićevi izabranici preokreću rezultat zahvaljujući Boškoviću i Suknu. Novo izjednačenje donio je Schüler, ali završnu riječ u četvrtini imao je Sukno koji Hrvatskoj donosi minimalnu prednost na predahu.

Drugu četvrtinu naši puno bolje otvaraju i golovima Muslima i Boškovića bježe na velikih 5:2, ali Oeler primiče Njemačku na dva gola zaostatka nakon napada s igračem više. Istu priliku su na drugoj strani imali i hrvatski vaterpolisti, ali ona je ostala neiskorištena pa prvo poluvrijeme završava s 5:3.

I treću dionicu Barakude otvaraju pogotkom jer je Dobud vratio Hrvatsku na tri gola viška, a Eidner odgovara na drugoj strani i drži Nijemce u igri. Ipak, Sukno i Joković novim pogocima prvi put odvode Hrvatsku na plus četiri i praktički lome utakmicu. Nadu Nijemcima u preokret ostavio je Politze na kraju trećih osam minuta.

Na žalost domaćina, sve nade rasplinule su se zahvaljujući golovima Barača i Jokovića koji pogađaju za 10:5 i otklanjaju sve dvojbe oko pobjednika. Real je nakon toga uspio smanjiti, ali Sukno u kontri vraća još jednom na pet razlike i postavlja konačnih 11:6.

• Dario--15.02.2012. u 18:26
    Pardon tek sad sam skužio,mislio sam na NIKŠU ali DOBUDA,i na njegov idiotski potez u meču prije protiv Srba,zbog čega su nas najviše suci pokrali protiv Njemačke na EP!!
    Dario--
  • ALGHAZANTH15.02.2012. u 15:27
    Nisam znao da se Kaleb nakon rukometne karijere malo bacio i u vaterpolske vode.Talentiran momak svaka mu čast he he
    ALGHAZANTH
  • zepan15.02.2012. u 06:07
    Svjetski kup i EP ne mogu ni slučajno bit isto.Zato to nije nikakar revasnš. Treba sačekat OI i onda vidjeti. Bila bi Njemačka kompletna, da joj se išlo za pobjedu...