Peti hrvatski strijelac izborio OI

Borna Rupnik • ponedjeljak, 20.02.2012.

Hrvatska će na Olimpijskim igrama u Londonu imati petero strijelaca nakon što je normu ispunio i Petar Gorša, odličnim rezultatom na Europskom prvenstvu u Finskoj...

Petar Gorša postao je peti hrvatski strijelac koji je potvrdio vizu za ovogodišnje Olimpijske igre u Londonu. To mu je pošlo za rukom u disciplini 10 metara zračna puška, zahvaljujući odličnom nastupu na europskoj smotri u Finskoj.

U finale je ušao s četvrte pozicije, s 598 pogodaka, a rezultat od 101,9 pogodaka u samom finalu bio je dovoljan za osvajanje sedmog mjesta.

Bojan Đurković je u finalu zauzeo 58. mjesto, a Marija Marović propustila je osigurati plasman na Olimpijske igre u disciplini 10 metara zračni pištolj za samo tri kruga.

Hrvatskoj medalje s Europskog prvenstva donose mlade snage, junior Ante Krišto i juniorka Valentina Pereglin, koji su srebro i broncu osvojili u gađanju zračnim pištoljem.

U London, uz Goršu, putuju još Snježana Pejčić, Bojan Đurković, Anton Glasnović i Giovanni Cernogorac.