Osječani nadigrali goste iz Ivanca

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 27.02.2012.

U 16. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige uspješni su bili domaćini koji su pred svojom publikom ostvarivali vrijedne pobjede. Momčad Osijeka je tako s čak 15 pogodaka razlike bila bolja od rukometaša Ivančice, dok je Biograd s +9 svladao Županju. Dugo Selo je, pak, nešto manje uvjerljivo, slavilo nad Umagom.

Osijek - Ivančica 35:20 (17:8)

Sportska dvorana Zrinjevac u Osijeku bila je domaćin susreta između rukometaša Osijeka i Ivančice u kojemu je do nadasve uvjerljive pobjede s čak 15 pogodaka razlike stigao domaćin. Bolje je u susret krenula domaća momčad koja je povela 7:3 i 10:6 te je potom samo povećavala svoju prednost. Do odlaska na odmor Osijek je već imao +9 i 17:8.

Nastavak je donio novo povećanje vodstva domaćih rukometaša te još veću nemoć gostiju koji polako zaostaju za deset, ali i više pogodaka. Konačno, uvjerljiva pobjeda Osijeka 35:20 i osigurana nova dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Josip Punda sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Ivančice bio Kristijan Štefičar s devet golova.

Biograd - Županja 30:21 (15:9)

Rukometaši Biograda u sklopu 16. kola 1. HRL ugostili su momčad Županje koja se kući vratila s porazom i bez bodova. Susret je bolje otvorio domaćin koji je poveo 7:4, a potom i 11:7. Domaća momčad nakon prvih 30 minuta imala je prednost od šest pogodaka (15:9).

U drugom poluvremenu gosti nisu uspjeli stići do izjednačenja, kao ni preokrenuti rezultat u svoju korist već su domaći rukometaši samo povećali svoju prednost. Na kraju, Biograd osigurava pobjedu s devet pogodaka razlike (30:21). Odlični su u redovima Biograda bili Danijel Duvnjak i Šime Markić a po sedam pogodaka, dok su se kod Županje istaknuli Mladen Milišić i Ante Duvnjak sa po četiri gola.

znam da je the, ali mi se nije dalo brisat pa ponovno pisat.

Dugo Selo - Umag 29:25 (16:14)

Momčad Umaga u 16. je kolu 1. HRL stigla u goste rukometašima Dugog Sela koji su na domaćem terenu ostvarili pobjedu 29:25 te su uzeli dva boda. Ponovno je domaćin bio taj koji je odmah na startu poveo 7:4, no gosti se ubrzo bude te u narednim minutama stižu do izjednačenja 8:8. Domaća momčad potom ipak dolazi do novog vodstva te se na odmor ide s +2 za Dugo Selo (16:14).

Prve minute nastavka donijele su seriju domaćih rukometaša od šest pogodaka kojom odlaze na potom nedostižnih 22:15. Do konca susreta preostalo im je tek sačuvati prednost te slaviti 29:25. U pobjedu svoje momčadi Domagoj Pavlović ugradio je deset pogodaka, dok je Tomislav Bošnjak za Umag zabio devet golova.