Zvonka Keliš • nedjelja, 11.03.2012.

Finale ovogodišnjeg Kupa kralja donijelo je pravi španjolski derbi, točnije, vječiti dvoboj starih rivala, Atletico de Madrida i Barcelone, u kojem je do konačnog slavlja i šestog naslova na turniru stigla momčad aktualnog viceprvaka Španjolske koja je nad prvakom slavila 37:31.

Atletico de Madrid - Barcelona Intersport 37:31 (14:15)

TORREVIEJA - Dvorana Infanta Cristina

Atletico de Madrid: Hombrados (16 obrana), Garcia Diez (1 obrana); Fernandez, Källman 5, Guardiola 1, Markussen 4, Aguinagalde 6, Davis, Parrondo 3, Rodriguez Vaquero 2, Canellas 5, Jurkiewicz 2, Entrerrios 2, Dinart, Lazarov 7
Trener: Talant Dušebajev

Barcelona Intersport: Šarić (7 obrana), Sjostrand (2 obrane); Noddesbo 1, Garcia 4, Tomas 2, Entrerrios 6, Sorhaindo 2, Sarmiento 2, Ugalde 1, Nagy 5, Jernemyr, Aguirrezabalaga, Rutenka 4, Rocas 2, Morros, Igropulo 2
Trener: Xavi Pascual

Rukometaši Atletico de Madrida stigli su do svog drugog ovosezonskog naslova u Španjolskoj te šestog trofeja Kupa kralja. Nakon što su u četvrtfinalu bili bolji od Ademar Leona, a u polufinalu od domaćina turnira, Torrevieje, igrači Talanta Dušebajeva, u finalu su snage odmjerili sa svojim vječnim rivalom, momčadi Barcelone. Aktualni španjolski prvak do finala je stigao preko Naturhouse La Rioje i Valladolida, no potom je na posljednjoj stanici pokleknuo pretrpjevši drugi ovosezonski poraz od Atletica, naime, prvi se zbio još na samom startu sezone u španjolskom Superkupu.

Izjednačeno je bilo na startu susreta u Torrevieji (3:3, 5:5) da bi u 11. minuti krenule serije pogodaka s obje strane za novo izjednačenje 8:8. Rukometaši Barcelone tada novom serijom, od četiri gola, stižu do vodstva 12:8, no do odlaska na odmor aktualni španjolski viceprvak svoj zaostatak polako, ali sigurno smanjuje. Na predah se tako ide s minimalnom prednošću španjolskog prvaka 15:14.

Iako su rukometaši Barce u prvim minutama nastavka povećali svoju prednost na +3 (17:14), momčad Atletica se tada budi te serijom 5-0 preokreće rezultat u svoju korist (19:17). Rukometaši Atletica potom samo povećavaju svoju prednost te do sredine drugog poluvremena stižu i do +5 (26:21), dok desetak minuta prije samoga kraja vode 32:25. Barcelona potom više ne uspijeva sustići vodstvo svog protivnika te na koncu biva poražena 31:37.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Kiril Lazarov sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Barcelone bio Raul Entrerrios sa šest golova.

Nakon finalnog susreta Kupa kralja najboljim igračem turnira proglašen je Barcelonin Raul Entrerrios, Jose Javier Hombrados primio je nagradu za najboljeg vratara, dok je najbolji strijelac njegov suigrač iz redova Atletica, Kiril Lazarov.