Uvjerljivi Osijek i Dugo Selo

Zvonka Keliš • četvrtak, 15.03.2012.

U 18. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Osijeka stigla je do uvjerljive domaće pobjede nad Crikvenicom, dok su rukometaši Dugog Sela, također kod kuće, bili bolji od Ivančice.

Osijek - Crikvenica 30:22 (16:13)

Sportska dvorana Zrinjevac bila je domaćin susreta 18. kola 1. HRL u sklopu kojeg je domaćin Osijek ugostio rukometaše Crikvenice te je stigao do uvjerlljive pobjede od osam pogodaka razlike. U susret je bolje krenula domaća momčad koja je povela 7:4 i 10:7. Do odlaska na odmor domaći su rukometaši samo čuvali svoju prednost te su osigurali vodstvo 16:13.

Nastavak je donio očuvanje vodstva igrača Osijeka koji nakon 17:14 i 20:17 ipak postepeno povećavaju svoju prednost. Konačno, Osijek slavi 30:22. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Josip Punda i Ante Kuduz s po osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Crikvenice bio Faruk Badnjević s devet golova.

Dugo Selo - Ivančica 31:22 (14:12)

Momčad Dugog Sela pred tristotinjak je gledatelja na domaćem terenu stigla do slavlja nad gostima iz Ivanca. Domaćin je susret otvorio vodstvom 5:3 i 9:7, no gosti u nastavku stižu do izjednačenja 10:10. Nakon prvih 30 minuta prednost je ponovno na strani domaće momčadi koja vodi 14:12.

U drugom poluvremenu domaći rukometaši povećavaju svoju prednost te ubrzo imaju 20:16 i 27:18. Na kraju, uvjerljiva pobjeda Dugog Sela 31:22. Odličan je u redovima Dugog Sela bio Domagoj Pavlović s 12 postignutih pogodaka, dok se kod Ivančice istaknuo Tomislav Gotal sa šest golova.